Działy IT muszą być gotowe na nowe trendy

0

IT Focus rozmawia z Bogdanem Lontkowskim – Dyrektorem Regionalnym LANDESK na Polskę, Czechy, Słowację i kraje bałtyckie, o nowych projektach i planach rozwoju.

Wojciech Urbanek. Czy otwarcie centrum wsparcia Landesk w Warszawie przełoży się na wzrost sprzedaży oprogramowania na rynku polskim?

Bogdan Lontkowski. Jestem tego pewien. Wielu klientów w rozmowach pozytywnie reaguje na tę informację dostrzegając długofalowy charakter działań LANDESK na naszym rynku. Nie bez znaczenia pozostaje również fakt, że wsparcie zlokalizowane w Warszawie to także komunikacja w języku polskim.

Na jakich obszarach zarządzania IT skupia się oprogramowanie LANDESK?


Bogdan Lontkowski.LANDESK z jednej strony kładzie nacisk na zarządzanie urządzeniami klienckimi zarówno tymi stacjonarnymi jak i mobilnymi, bez względu na platformę wychodząc naprzeciw takim trendom jak np. BYOD. Ten obszar został pozytywnie oceniony przez Gartnera w Magicznym Kwadracie „Client Management Tools”, w którym LANDESK lokuje się jako lider w towarzystwie IBM i Microsoft. Z drugiej strony, LANDESK oferuje zintegrowany z pierwszym obszarem system ITSM LANDESK Service Desk, który jest jednym z 8 produktów na świecie certyfikowanym na wszystkie 15 procesów ITIL 2011, a w Magicznym Kwadracie Gartnera „IT Service Support Management Tools” jesteśmy wizjonerem.

Co stanowi największe wyzwanie w projektowaniu systemów do zarządzania zasobami IT?

Bogdan Lontkowski.. Zrozumienie, w którym kierunku będzie rozwijać się rynek potrzeb i oczekiwań klientów oraz dostosowanie systemów na te zmiany z odpowiednim wyprzedzeniem. Działy IT powinny być przygotowane na „nowe trendy”. LANDESK jest po stronie wizjonerów i liderów, a co za tym idzie, daje działom IT elastyczne narzędzia gotowe na „przyszłość”.

Do kogo adresowane jest oprogramowanie Landesk? Proszę wymienić kilku rodzimych użytkowników systemów.

Bogdan Lontkowski.. Analitycy uznają, że systemy oferowane przez LANDESK są dedykowane dla średnich i dużych klientów. Życie pokazuje, że sprawdzają się także w organizacjach posiadających np. ok. 50 komputerów, gdzie automatyzacja zarządzania końcówkami jest pożądana przez klienta.Wielu naszych klientów pochodzi z sektora publicznego. 
Natomiast w zakresie rozwiązań ITSM są to klienci chcący wdrożyć lub rozszerzyć istniejący system wsparcia. To klienci pragnący uporządkować organizację, wprowadzając procesowe podejście do obsługi wsparcia. Celowo nie używam sformułowania „wsparcia IT”, ponieważ LANDESK Service Desk znakomicie nadaje się do zastosowania we wszystkich obszarach organizacji, gdzie istnieje potrzeba wsparcia. Jednym z naszych klientów w tym obszarze jest Poczta Polska.

Landesk niedawno kupił firmę Xtraction. Jakie korzyści przynosi ta transakcja?

Bogdan Lontkowski.. Firma Xtraction Solutions już od dłuższego czasu była częścią programu partnerskiego LANDESK. Łącząc rozwiązania technologiczne i know-how obu firm, jesteśmy w stanie jeszcze skuteczniej rozwijać narzędzia zintegrowanego zarządzania środowiskami IT. Ostateczne korzyści są zawsze po stronie klienta końcowego – narzędzia, które po transakcji pojawiły się w portfolio LANDESK umożliwiają szybkie i wygodne zarządzanie danymi z wielu źródeł z jednego miejsca, jednocześnie ułatwiając tworzenie szczegółowych raportów, będących w stanie zobrazować stan środowiska IT danej instytucji czy firmy.

Świat IT powoli migruje w kierunku tzw. trzeciej platformy. Czy jesteście przygotowani na ten proces. Na ile może on zmienić zarządzanie zasobami IT?

Bogdan Lontkowski.Ten proces jest już mocno zaawansowany. Klienci oczekują rozwiązań dających im pełną swobodę pracy na dowolnych urządzeniach i dostępu do zasobów (mobilność), rozwiązań w chmurze (dziś często są to jeszcze rozwiązania klasyczne lub hybrydowe) z możliwością wykorzystania platform społecznościowych. Użytkownicy zaczynają przejmować kontrolę nad swoim środowiskiem pracy. Wspieranie ich przestarzałymi technologiami nie sprosta ich wymaganiom. Chcą pracować w dowolnym momencie, z dowolnego miejsca i na dowolnym urządzeniu.
LANDESK wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów i wspiera działy IT w zarządzaniu takimi środowiskami przy jednoczesnym utrzymaniu pełnej kontroli.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ