Dell wprowadza nowe rozwiązania sieci kampusowych i centrów danych

0

Firma Dell poinformowała o rozszerzeniu swojej oferty sieciowej. Na potrzeby sieci kampusowych Dell wprowadził na rynek ujednoliconą architekturę bazującą na parze urządzeń, przełączniku Dell Networking C9010 i towarzyszącemu mu węzłowi szybkiego dostępu C1048. Natomiast centra danych mogą korzystać z debiutującego na rynku przełącznika Dell Networking S6100-ON, który ma budowę modułową, wielozakresowe przyłącze i pracuje w sieciach otwartych.

Przeznaczona na potrzeby środowisk kampusowych średniej i dużej wielkości nowa architektura Dell umożliwia zarządzanie całym rejonem z jednego miejsca – od punktu dostępowego po procesory. Dzięki zastosowaniu standardowych protokołów, nową architekturę rejonową Dell można szybko uruchomić wykorzystując istniejące zasoby struktur kampusowych firmy Dell poprzez wprowadzenie przełączników Dell Networking serii N jako węzłów dostępowych.

Nowy przełącznik Dell Networking C9010 Network Director jest wielozakresowym, modułowym urządzeniem nowej generacji i pierwszą platformą opartą na nowej architekturze Dell w zakresie sieci kampusowych. Rozwiązanie to umożliwia optymalną skalowalność nawet dla 4 000 centralnie zarządzanych portów wirtualnych, a także znakomitą elastyczność, obsługując już dziś łącza Ethernet 10 Gb i 40 Gb, z możliwością bezobsługowej rozbudowy w przyszłości do 100 GbE, zaspakajając w ten sposób rosnące zapotrzebowanie szerokiej gamy użytkowników kampusowych na szerokość pasma. Na etapie wstępnym, przełącznik C9010 może być wdrażany jako tradycyjna, rejonowa platforma przełącznikowa, bez towarzyszącego jej rozwiązania Dell Networking C1048P Rapid Access Node, scalając stare platformy przełączników w szafach z okablowaniem.

Możliwości C9010 ujawniają się, gdy współpracuje on z węzłem C1048P Rapid Access Node – znacznie rozszerza możliwości przełącznika C9010 Network Director poprzez lepsze funkcje zasilania przez Ethernet, dostępu dla użytkownika i opcje przyłączeniowe do C9010. Model C1048P pracuje jako urządzenie samodzielne lub w stosie. Ponadto może być wdrożony do nowej architektury w dowolnym momencie, w znacznym stopniu upraszczając bieżące serwisowanie i działanie sieci. W celu zapewnienia lepszego wykorzystania poniesionych przez klienta nakładów, przełączniki Dell serii N mogą być wykorzystane jako węzły dostępowe w istniejących środowiskach.

Najnowszym uzupełnieniem rodziny przełączników dedykowanych dla centrów danych są przełączniki serii S. Dell Networking S6100-ON łączy w sobie wielozakresowe połączenie z modułowym rozwiązaniem obudowy i możliwością pracy w sieciach otwartych, co doskonale sprawdza się w przypadku operatorów centrów danych, poszukujących maksymalnego poziomu elastyczności i możliwości zarządzania urządzeniami montowanymi w szafach serwerowych. Dostępność licznych modułów ułatwia rozbudowę dzięki czemu klienci mają do dyspozycji wiele kombinacji szybkości portów od 10 GbE do 100 GbE. Do wyboru są dostępne porty QSFP28 i CXP.

Dell Networking C9010 oraz C1048P będą dostępne w październiku 2015 roku. Dell Networking S6100-ON będzie dostępny w pierwszym kwartale 2016 roku.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ