Datapolis Workbox 2013 – procesy biznesowe w środowisku Microsoft SharePoint 2013

0

Firma Datapolis wprowadza Datapolis Workbox 2013, produkt umożliwiający szybkie wdrożenie i automatyzację dowolnie złożonych procesów (ang. workflows) i obiegów dokumentów na platformie Microsoft SharePoint 2013.

Datapolis Workbox 2013 jest graficznym modelerem do projektowania i zarzadzania procesami (workflows) w środowisku Microsoft SharePoint 2013. Rozwiązanie wykorzystuje podejście Human-Centric, które zakłada, że u podstaw procesu decyzyjnego znajdują się ludzie, a decyzje są podejmowane na bazie ich doświadczeń i wiedzy. Datapolis Workbox pozwala automatyzować przepływy bez konieczności kodowania – dotyczy to zarówno fazy modelowania procesu, jak i definiowania akcji (drzewa aktywności wykonywanych automatycznie w momencie przejścia między stanami). Wydzielenie i ukrycie definicji poszczególnych akcji przygotowywanych przez dział IT w oddzielnej warstwie sprawia, że logika biznesowa procesu jest czytelna dla jego użytkowników. Jest to szczególnie ważne w momencie modyfikacji i optymalizacji procesów – konsekwencje wprowadzonych zmian są od razu zrozumiałe dla uczestników procesu.
System jest łatwy we wdrożeniu. Niemal cała obsługa aplikacji odbywa się z poziomu wstążki (ribbon) lub elementu menu kontekstowego środowiska SharePoint. Dzięki temu użytkownicy SharePoint mogą pracować w znanym sobie środowisku. Interfejs można również łatwo zintegrować z intranetem firmowym wykorzystując istniejące już formularze, dostosowując ikony i kolorystykę tworzonego rozwiązania do systemu identyfikacji wizualnej firmy.
Ważną cechą Datapolis Workbox jest możliwość zasilania procesów danymi z różnych źródeł m.in. z innych kolekcji witryn SharePoint, zewnętrznych systemów OCR lub danych pozyskanych z maili lub formularzy elektronicznych. Konektor SQL pozwala na komunikację z bazą danych bezpośrednio z poziomu przepływu, dzięki czemu możliwa jest integracja z innymi aplikacjami organizacji. Dane przepływu (definicje i historia przepływu) przechowywane są w dedykowanej bazie danych SQL umożliwiając analizę przebiegu procesu.

Datapolis Workbox, dzięki takim funkcjonalnościom jak odnośniki (możliwość tworzenia zaawansowanych kwerend do dowolnej treści w Microsoft SharePoint; odnośniki mogą też modyfikować dane za pomocą różnych funkcji), procedury (pozwalają stworzyć zestaw aktywności, które można umieścić w różnych akcjach przepływu) czy samowyzwalacz (pozwala automatycznie uruchomić proces lub wybraną akcję po upływie czasu zdefiniowanego przez użytkownika), znacznie rozszerza funkcjonalność platformy Microsoft SharePoint. Wbudowany SharePoint Column Protector pozwala nadawać uprawnienia na kolumnach i formatkach elementów.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ