D-Link DIR-868L- test ITFocus

0

DIR-868L to najmocniejszy, dwuzakresowy router bezprzewodowy firmy D-Link, umożliwiający przesyłanie danych w sieci Wi-Fi z prędkością do 1,75 Gb/s. Wsparcie dla usług chmury mydlink pozwala na zarządzanie domową siecią z poziomu urządzeń mobilnych.

D-Link DIR-868L działa w dwóch zakresach częstotliwości sieci Wi-Fi. W paśmie 2.4 GHz router umożliwia bezprzewodowe przesyłanie danych z prędkością do 450 Mb/s (standard 802.11n), podczas gdy w paśmie 5 GHz prędkością do 1300 Mb/s (standard 802.11ac). Sześć, wbudowanych anten działających w technologii SmartBeam zapewnia najlepsze możliwe pokrycie sygnałem oraz eliminację martwych stref w dużym domu lub biurze. Urządzenie wyposażono w cztery gigabitowe porty LAN oraz szybki port USB 3.0 do współdzielenia dysku zewnętrznego lub drukarki.

Instalacja

W pudełku znajdziemy router, zasilacz, kabel sieciowy, płytę CD oraz krótką dokumentację. Instalacja routera jest niezwykle prosta. Urządzenie zostało wstępnie skonfigurowane do pracy i wymaga jedynie podłączenia do zasilania. Na przodzie obudowy oraz na wizytówce wrzuconej do pudełka znajdziemy informację z nazwą oraz hasłem dostępowym do domowej sieci Wi-Fi. Przy pierwszej próbie uzyskania dostępu do Sieci, w przeglądarce pokazuje się Kreator instalacji D-Link, który pozwoli dokończyć proces instalacji nowego routera. W kolejnych krokach skonfigurujemy połączenie z internetem, zmienimy zabezpieczenia sieci bezprzewodowej, ustalimy hasło dostępu do panelu zarządzania a także podłączymy router do chmury mydlink.

Wygląd

d-link_dir-868l_frontNa uwagę zasługuje nowatorski design nowej serii routerów D-Link. DIR-868L kształtem przypomina kolumnę głośnika w formie walca, która idealnie wkomponowuje się w styl nowoczesnego domu. Z przodu czarnej, wykonanej na wysoki połysk obudowy, znalazło się miejsce tylko na dwie diody LED: zasilania oraz statusu połączenia z internetem. Gniazda LAN/WAN, port USB 3.0 oraz przyciski włącznika zasilania oraz WPS ukryto na tylnej ściance urządzenia.

Wsparcie dla chmury

Router DIR-868L współpracuje z usługami chmury mydlink . Po pobraniu aplikacji mydlink na urządzenia przenośne możemy zdalnie monitorować sieć domową przy użyciu smarfonu lub tabletu. Chmura pozwala śledzić osoby, które nawiązują połączenie z internetem oraz odwiedzane przez nie serwisy. Właściciel routera otrzyma powiadomienie e-mail, jeśli do sieci domowej dołączone zostanie kolejne urządzenie. Funkcja ta zwiększa bezpieczeństwo sieci i pozwala szybko reagować na próby nieuprawnionego uzyskania dostępu do sieci Wi-Fi i internetu. Dodajmy, że portal mydlink.com umożliwia podgląd z kamer IP zainstalowanych w domu, z dowolnego komputera lub urządzenia przenośnego podłączonego do internetu.

Plusy:

  • nowatorski, atrakcyjny wygląd routera,
  • anteny działające w technologii SmartBeam,
  • kreator instalacji routera,
  • wsparcie dla chmury mydlink,
  • sieć gościnna.

Minusy:

  • panel webowy w języku angielskim.

d-link_dir-868l_setup_creator.png
d-link_dir-868l_media_server.png
d-link_dir-868l_guest_zone.png

Powrót do głównego artykułu: Testy routerów bezprzewodowych dla Soho

Przeczytaj: Raporty ITfocus – Routery bezprzewodowe dla SOHO

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ