Cyberoam seria NG – gigabitowe urządzenia UTM dla sektora MSP

0

Cyberoam zaprezentował nową serię NG, dedykowaną obszarowi bezpieczeństwa sieci komputerowych. Seria Cyberoam NG zawiera dedykowane oprogramowanie i stanowi jedne z najszybszych urządzeń UTM w tym segmencie.

Seria urządzeń NG pozwala przedsiębiorstwom z sektora MŚP na pełne wykorzystanie gigabitowej infrastruktury sieciowej oraz bardzo szybkich łącz internetowych. Małe i średnie przedsiębiorstwa, wykorzystując to rozwiązanie, są w stanie w pełni wykorzystać gigabitową infrastrukturę sieciowej, gdyż Cyberoam NG zapewnia firewall o przepustowości 1 Gigabita już od najmniejszego modelu.

Urządzenia posiadają CyberoamOS – najnowszy i najbardziej funkcjonalny firmware Cyberoam. Wykorzystuje on możliwości platformy sprzętowej zbudowanej w oparciu o gigahercowe procesory wielordzeniowe i gigabitowe porty sieciowe. Pozwala na przyspieszenie funkcji sieciowych i kryptograficznych, co przekłada się na wysoką wydajność urządzeń. Ponadto, rozwiązania z serii NG lepiej chronią przed uciążliwymi warunkami pracy urządzeń, takimi jak nagłe wahania i wzrost napięcia.

Do niedawna, aby dobrać odpowiednie urządzenie UTM do zabezpieczania sieci, kierowano się kryterium ilości pracowników, a w domyśle liczbą komputerów, które są użytkowane w firmie. Obecnie większość pracowników posiada kilka urządzeń sieciowych: komputer stacjonarny, laptop, smartfon lub tablet, które są jednocześnie podłączone do sieci i powinny być objęte ochroną. Wdrażając urządzenie z serii NG przedsiębiorstwo nie musi się obawiać, że za rok lub dwa ich UTM nie będzie wystarczająco szybki do ochrony wszystkich urządzeń i będzie zmuszone do poniesienia dodatkowych kosztów na zakup bardziej wydajnego rozwiązania – mówi Paweł Śmigielski, Country Channel Manager Cyberoam w Polsce.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ