Cisco podnosi stawkę za Tandberga

0

Cisco poinformowało, że jest gotowe zapłacić za przejęcie Tandberga 3,4 miliarda dolarów. Nowa oferta jest o 400 milionów wyższa od tej złożonej 1 października.

Pierwsza propozycja firmy, kierowanej przez Johna Chambersa, spotkała się z aprobatą właścicieli posiadających zaledwie 9,4 % akcji Tandberga. To stanowczo za mało, aby transakcja doszła do skutku – wymagana jest zgoda właścicieli 90 % akcji. Nowa oferta ma obowiązywać do 1 grudnia. Cisco w oficjalnym oświadczeniu informuje, że jeśli do tego czasu nie uda się pozyskać odpowiedniej ilości głosów, wycofa ofertę i zaangażuje się w poszukiwanie alternatywnego rozwiązania.

Determinacja Cisco nie jest przypadkowa. Analityk z Gartnera Scott Morrison przewiduje, że za cztery lata rynek wideokonferencji osiągnie wartość 8,6 miliarda dolarów, o 4,8 miliarda więcej niż w 2008 roku. Jak na razie akcje Tandberga idą do góry. Od 30 września, czyli dnia poprzedzającego publikację komunikatu Cisco o planach zakupu, do dnia dzisiejszego wzrosły o blisko 4 %.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ