Cisco finalizuje ofertę i przejmuje Tandberga

0

Producent poinformował o zakończeniu transakcji przejęcia firmy Tandberg oferującej rozwiązania wideokonferencyjne. Pełna linia produktów Tandberga została włączona do portfela Cisco TelePresence.

Wraz z finalizacją tej transakcji Fredrik Halvorsen, były prezes Tandberga, obejmuje stanowisko starszego wiceprezesa i lidera odpowiedzialnego za TelePresence Technology Group. Nowo powstała grupa składa się z trzech zintegrowanych firm, których działalność będzie się koncentrować na punktach końcowych, infrastrukturze i usługach Cisco TelePresence oferowanych w modelu cloud computing. Zgodnie z warunkami obowiązkowego wezwania do sprzedaży akcji, Cisco nabyło wszystkie akcje firmy Tandberg za łączną cenę 3,3 miliarda dolarów.

Cisco zobowiązało się do zapewnienia interoperacyjności swojego portfolio z systemami innych firm oraz z klienckimi urządzeniami wideo, w tym z Microsoft Office Communicator. Osiągniecie tego celu ma umożliwić protokół Telepresence Interoperability Protocol (TIP). TIP jest aktualnie dostępny na licencji Cisco, ale firma planuje jego przekazanie International Multimedia Teleconferencing Consortium (IMTC) lub innej niezależnej organizacji. Kod źródłowy bibliotek TIP zostanie udostępniony 1 lipca 2010.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ