Cisco Collaboration 2010 – przede wszystkim komunikacja

0

Firma Cisco rozszerza swoją ofertę rozwiązań do współpracy o szereg nowych produktów, m.in. wchodzi na dwa nowe rynki: oprogramowania do tworzenia korporacyjnych serwisów Web 2.0 oraz usług hostingu systemów pocztowych. Producent zakłada, że nowe produkty umożliwią użytkownikom komunikację tekstową, głosową i wideo, z użyciem dowolnych urządzeń i mediów.

Lista nowości jest imponująca. Wśród nowych produktów Cisco znalazły się zarówno urządzenia umożliwiające komunikację nowymi kanałami, jak również produkty zwiększające bezpieczeństwo komunikacji pomiędzy przedsiębiorstwami w sieciach IP. Firma, znana głównie jako producent sprzętu sieciowego, wprowadzane też produkty programowe, m.in. oprogramowanie do tworzenia serwisów Web 2.0.

Cisco WebEx Mail to rozwiązanie do hostingu poczty elektronicznej adresowane do przedsiębiorstw. Współpracuje z programem pocztowym Outlook oraz umożliwia dostęp przez przeglądarkę WWW. Cisco WebEx Mail wykorzystuje technologię przejętej przez Cisco firmy PostPath. Kolejnym nabytkiem Cisco jest protokół XMPP opracowany przez firmę Jabber. Jest to protokół stosowany w komunikator internetowych. W przypadku Cisco znajdzie zastosowaniew WebEx Connect Instant Messaging oraz Cisco Unified Presence 8.0.

Z kolei Cisco TelePresence WebEx Engage to rozwiązanie, które umożliwia proste i szybkie nawiązywanie połączeń i telekonferencji z użyciem jednego przycisku lub wspólnego kalendarza, pomiędzy rozwiązaniami Cisco WebEx i Cisco TelePresence. Producent przygotował też książkę adresową (Intercompany Cisco TelePresence Directory) przedsiębiorstw, instytucji i osób z dostępem do punktów końcowych systemu TelePresence. Użytkownicy katalogu mogą połączyć się z ponad 1000 pomieszczeń u 75 klientów włączonych w sieć Cisco TelePresence.

Ważną nowością jest Cisco Enterprise Collaboration Platform, rozwiązanie do tworzenia korporacyjnych serwisów Web 2.0. Pozwala ono użytkownikom tworzyć na bieżąco środowiska do pracy zespołowej w obrębie większych społeczności. Oferuje także platformę do integracji wcześniejszych aplikacji biznesowych i treści w technologii Web 2.0. Cisco Enterprise Collaboration Platform umożliwia m.in. wykorzystanie komunikacji głosowej i wideo w czasie rzeczywistym. Z kolei Cisco Show and Share to umożliwia przedsiębiorstwom nagrywanie, montaż i udostępnianie treści wideo, a także ich komentowanie, ocenianie, znakowanie i dystrybucję za pośrednictwem kanałów RSS. Pozwala też przesyłać stenogramy ze spotkań (transkrypcje uzyskane za pomocą narzędzia speech-to-text), które ułatwiają wyszukiwanie i przeglądanie treści wideo.

Ponadto producent wprowadził na rynek trzy nowe urządzenia, które pomagają przekształcić sieci IP w sieci medialne (ang. medianet). Należące do serii Cisco Media Processing urządzenia Cisco Media Experience Engine 3500 i Cisco Media Experience Engine 5600 umożliwiają transkodowanie wideo w czasie rzeczywistym, zapewniając udostępnianie w sieci dowolnych treści wideo, na dowolnym urządzeniu końcowym. Rozwiązanie MXE 5600 ułatwia wykorzystanie różnych, opartych na standardach punktów końcowych wideo, dając możliwość współpracy systemu Cisco TelePresence z urządzeniami do połączeń wideokonferencyjnych oferowanymi przez innych producentów.

Ostatnią nowością jest Cisco Pulse, rozwiązanie, które dynamicznie znakuje treści podczas ich przesyłania w sieci, zapewniając w czasie rzeczywistym dostęp do wiedzy o zasobach całego przedsiębiorstwa. To narzędzie pozwala lokalizować w firmie poszukiwanych ekspertów oraz uzyskiwać potrzebne informacje.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ