Centrum danych w kontenerze

0

HP rozszerza ofertę rozwiązań Scalable Computing and Infrastructure o 20-stopowy kontener Performance-Optimized Datacenter (20’ POD). Jest to mobilne centrum danych oferujące kompletną infrastrukturę IT: serwery, pamięci masowe, sieć i zabezpieczenia.

Dotychczas producent oferował tylko kontener POD o wielkości 40 stóp. Nowy model jest przeznaczony, jak przekonuje HP, dla klientów dysponujących ograniczoną ilością miejsca lub ograniczonym budżetem. Jednak nawet ten nowy, o połowę mniejszy model kosztuje 600 tys. dolarów w podstawowej konfiguracji.

Rozwiązanie 20’ POD to alternatywa dla kosztownej I czasochłonnej budowy nowego centrum danych. Nowy kontener mieści 10 szaf rackowych o wysokości 50U, co zdaniem producenta jest odpowiednikiem 185,5 m2 w tradycyjnym centrum danych. Charakteryzuje się współczynnikiem efektywności energetycznej (PUE) na poziomie 1,25, co osiągnięto przez odpowiednie zaprojektowanie systemu chłodzenia. 20′ POD pozwala na korzystanie z 1500 węzłów obliczeniowych lub z 5000 dysków twardych. Ten sprzęt jest zasilany 291 kW energii (lub dwoma przyłączami 145kW, jeśli wymagana jest redundancja).

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ