Bezpieczniej w serwerowni, także wirtualnej

0

W ramach projektu Secure Network Fabric firma 3Com wprowadziła cztery nowe produkty z rodziny H3C i TippingPoint przeznaczone do wykorzystania w serwerowniach.

Secure Network Fabric łączy rozwiązania ochronne i sieciowe H3C z technologami wykrywania włamań (IPS) oferowanymi pod marką TippingPoint. Ma to na celu uproszczenie zarządzania oraz redukcję kosztów infrastruktury. Producent podkreśla, że produkty Secure Network Fabric są przystosowane do pracy również w środowisku wirtualnych serwerów. Wprowadzone obecnie produkty mają właśnie rozszerzyć możliwości zastosowania rozwiązań Secure Network Fabric w zwirtualizowanych centrach danych.

Pierwsza nowość to rodzina przełączników rdzeniowych H3C S9500E, dostępnych w trzech różnych obudowach (na pięć, osiem lub dwanaście modułów). Maksymalna przepustowość przełączania wynosi 1,4 Tbit/s. Następny produkt to rozwiązanie wirtualizacyjne Tipping Point, który służy do przepuszczania ruchu między maszynami wirtualnymi przez IPS TippingPoint Intrusion Prevention System Platform.

Z kolei TippingPoint 1500S to nowe urządzenie SSL, które m.in. zabezpiecza przed szyfrowanymi atakami zarówno na wirtualne, jak i fizyczne serwery oraz aplikacje sieciowe. Ostatnia nowością jest TippingPoint ThreatLinQ 2.0, kolejna wersja portalu świadczącego usługi typu security intelligence.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ