Bezpieczna praca ze służbowymi plikami w dowolnym miejscu

0

Check Point Software Technologies Ltd. ogłosił wprowadzenie na rynek Check Point Capsule – rozwiązania, które pozwala na jednoczesne zabezpieczenie sieci korporacyjnej i przenośnych urządzeń prywatnych, które będą łączyły się z siecią firmową.

Badania przeprowadzone przez firmę Check Point wśród 700 przedstawicieli branży IT na świecie dowiodły, iż ponad połowa pracowników posługuje się urządzeniami prywatnymi w celu transmisji danych firmowych. Jednocześnie 98% ma świadomość zagrożenia, jakie może spotkań ich przedsiębiorstwa jako konsekwencja korzystania z tego typu sprzętu.

Check Point Capsule to pojedyncze rozwiązanie, które zapewnia bezpieczeństwo na kilku poziomach:

Bezpieczny dostęp do dokumentów firmowych – zabezpieczenie firmowych danych na urządzeniach mobilnych bez potrzeby zarządzania urządzeniem. Check Point Capsule gwarantuje bezpieczne środowisko, w ramach którego dane firmowe są oddzielone od prywatnych dokumentów i aplikacji uruchamianych na urządzeniach mobilnych. W konsekwencji użytkownicy mają możliwość korzystania z biznesowych aplikacji przez interfejs użytkownika, bez wpływu na prywatne dane.

Bezpieczeństwo dokumentów firmowych – ochrona przed wyciekiem poufnych informacji firmowych i prywatnych poprzez zabezpieczenie, które podróżuje wraz z dokumentami. Check Point Capsule zabezpiecza firmowe dokumenty wszędzie. Tylko upoważnieni odbiorcy mają dostęp do zabezpieczonych dokumentów bez ograniczeń, na każdym urządzeniu.

Zabezpieczenie przed atakami w każdym miejscu – poszerzenie dotychczasowej polityki bezpieczeństwa firmowego o urządzenia przenośne pozostające poza obszarem firmowej sieci. Check Point Capsule skanuje wszelki ruch generowany przez urządzenia mobilne w chmurze oraz zabezpiecza przed wejściem na zainfekowane strony sieci Internet, zagrożeniami typu bot i innymi cyberatakami. Aplikacja ta współpracuje z różnymi platformami i systemami operacyjnymi w tym iOS, Android, Windows oraz MacOS.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ