Baramundi software wchodzi na polski rynek

0

Baramundi software, niemiecki producent oprogramowania, rozpoczyna świadczenie usług w Polsce. W jego ofercie znajdują się nowoczesne rozwiązania do zarządzania sieciami korporacyjnymi. Polscy odbiorcy będą mogli skorzystać z pełnej oferty produktów i rozwiązań niemieckiego producenta, jak również z oferowanego przez firmę wsparcia technicznego w języku polskim.

Portfolio firmy opiera się na rozwiązaniu baramundi Management Suite. Jest to kompleksowe narzędzie do zarządzania infrastrukturą sieciową, skierowane do firm bez względu na wielkość czy branżę. W jego skład wchodzi siedemnaście różnych modułów. Należą do nich m.in.: baramundi OS-Install do instalowania systemów operacyjnych, baramundi Personal Backup i baramundi Disaster Recovery wykorzystywane do tworzenia kopii zapasowych, baramundi Energy Management do redukcji ilości energii zużywanej przez urządzenia IT czy baramundi Mobile Devices do zdalnego administrowania urządzeniami mobilnymi w ramach sieci firmowych. Baramundi Management Suite umożliwia również szybką zmianę systemu operacyjnego z Windows XP na Windows 7 lub 8, a także wirtualizację i zabezpieczenie firmowych danych.

W odpowiedzi na rosnącą popularność smartfonów i tabletów, jedna z nowych propozycji w ofercie firmy to platforma Mobile Device Management. W najnowszej wersji oprogramowania, które będzie dostępne również na urządzenia z systemem operacyjnym Windows 8, zwrócono uwagę przede wszystkim na ochronę danych, coraz częściej przechowywanych nie tylko na komputerach stacjonarnych. Narzędzie to pozwala m.in. zdalnie konfigurować firmowe urządzenia mobilne, kontrolować instalowane na nich aplikacje czy zablokować dostęp do danych na zgubionym przez pracownika urządzeniu.

Nowością w ofercie baramundi software jest również baramundi Energy Management. Program ten monitoruje ilość energii zużywanej przez poszczególne urządzenia sieciowe, a zarazem informuje o potencjalnych, związanych z tym oszczędnościach, umożliwiając wprowadzenie energooszczędnych rozwiązań bez szkody dla wydajności sieci. W rezultacie wymierną korzyścią dla pracodawców są mniejsze rachunki za prąd oraz możliwość przyczynienia się do ochrony środowiska.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ