Avaya ERS serii 3500 w ofercie RRC

0

RRC Poland wzbogaciła ofertę sprzętu marki Avaya o przełączniki Avaya Ethernet Routing Switch (ERS) serii 3500. Są one propozycją dla dużych przedsiębiorstw, posiadających niewielkie oddziały. Sprzęt można też stosować do budowy sieci konwergentnych.

Przełącznik Ethernet Routing Switch 3500 jest dostępny w 6 wersjach. Producent proponuje zarówno warianty 8-, jak i 24-portowe. Oba modele mogą posiadać porty PoE albo PoE/PoE+. W ofercie są również modele bez wentylatorów, używane zazwyczaj w sklepach, salach lekcyjnych i konferencyjnych oraz w hotelach.

Istotnym ułatwieniem w przypadku przełączników ERS 3500 jest „plug and play” dla telefonów IP. Funkcja ta jest dostępna dzięki połączeniu protokołu IEEE 802.1AB Link Layer Discovery Protocol z funkcjami ADAC (Auto Discovery i Auto Configuration).Po uruchomieniu obu opcji, do przełącznika ERS 3500 można automatycznie podłączać telefony IP – ERS 3500 dynamicznie przypisze usługi VLAN i QoS zarówno do telefonu IP, jak i do podłączonego portu. Jeśli telefon zostanie przeniesiony w inne miejsce, konfiguracja zostanie automatycznie zaktualizowana. ERS 3500 ustala również konfigurację i możliwości sąsiednich urządzeń w sieci, a następnie przekazuje informacje do systemu zarządzania. System gromadzi informacje o urządzeniach, co powoduje, że błędy konfiguracyjne mogą być szybko wykrywane i poprawione.

Urządzenia tej linii nie generują wysokiego poziomu szumów, a ich szczególną zaletą jest kompatybilność z systemem IP Office. Urządzenia mogą działać autonomicznie, można je także łączyć w stosy (do ośmiu przełączników w stosie). W maksymalnej konfiguracji ERS 3500 osiągają przepływność dochodzącą do 80 Gb/s. Stos ma wtedy 384 portów Fast Ethernet i 16 portów Gigabit Ethernet combo SFP lub 384 portów Gigabit Ethernet.

Przykładowa cena przełącznika 3524GT-PWR+, wyposażonego w 24 porty Gigabit Ethernet z POE+ wynosi 1440 USD.

Wojciech Urbanek

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ