Alcatel-Lucent zwiększa wydajność sieci w centrach przetwarzania danych

0

Firma Alcatel-Lucent poinformowała o opracowaniu nowej wersji swojej platformy przełączającej dla centrów przetwarzania danych znanej pod nazwą Alcatel-Lucent Mesh. Dzięki zastosowaniu połączeń 40 Gigabit Ethernet (40 GigE) firma radykalnie zwiększyła przepustowość, szybkość reakcji i elastyczność sieci obsługiwanych przez korporacyjne centra przetwarzania danych.

W kolejnym kroku rozwoju architektury Mesh, Alcatel-Lucent wprowadził obsługę połączeń 40 GigE do przełącznika OmniSwitch 10K Modular Ethernet LAN Chassis. Posunięcie to ― w powiązaniu z zastosowaniem techniki zwanej „Shortest Path Bridging”, która optymalizuje komunikację między serwerami w ramach całej infrastruktury Mesh ― umożliwia przedsiębiorstwom przekształcenie sieci obsługiwanych przez ich centra przetwarzania danych w chmury prywatne. Dzięki temu przedsiębiorstwa mogą szybko, łatwo i elastycznie rekonfigurować zasoby swoich centrów.

W uzupełnieniu do wprowadzenia obsługi technologii 40 GigE, potwierdzono współpracę platformy przełączającej Alcatel-Lucent Mesh pod kątem zgodności z platformą Citrix, w wyniku czego matryca ta uzyskała certyfikat Citrix Ready. Program Citrix Ready pomaga klientom identyfikować rozwiązania innych producentów, które są zalecane jako rozszerzenie do rozwiązań sieciowych i rozwiązań do przetwarzania w chmurze firmy Citrix i w rezultacie zapewniają użytkownikom bezproblemową obsługę. Alcatel-Lucent współpracuje z firmą Citrix, dążąc do zaspokojenia rosnącego zapotrzebowania na mobilny styl pracy, na usługi realizowane w chmurze oraz na różnego typu nowe aplikacje udostępniane za pośrednictwem korporacyjnych sieci rozległych. Firma stara się też ułatwić wprowadzanie na rynek wirtualnych pulpitów, które zwiększają obciążenie sieci i wymagają wyższego poziomu obsługi infrastruktury.

Wojciech Urbanek

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ