Alcatel-Lucent zmienia ofertę i tnie koszty

0

Firma poinformowała o nowym planie strategicznym, który przewiduje istotne zmiany w ofercie, między innymi ograniczenie nakładów na technologię WiMAX oraz zwolnienia pracowników.

Zapowiadane zmiany są m.in. konsekwencją prognoz, według których wartość rynku sprzętu telekomunikacyjnego spadnie o około 8% – 12% w 2009 roku. Poza tym celem firmy jest umożliwienie dostępu do Internetu z różnego rodzaju urządzeń z gwarancją bezpieczeństwa i wysokiej jakości usług. Realizacja nowych zamierzeń wiąże się z koncentracją na trzech segmentach rynku: dostawcach usług, przedsiębiorstwach i wybranych rynkach wertykalnych, oraz czterech obszarach inwestycji: rozwiązaniach IP, transmisji optycznej, stacjonarnym i mobilnym dostępie szerokopasmowym oraz aplikacjach.

Alcatel-Lucent zintensyfikuje inwestycje w następujących obszarach:

  • IP, rozwiązania optyczne, dostęp szerokopasmowy, rozwiązania rdzeniowe IMS, CDMA EV-DO;
  • LTE, W-CDMA, zaawansowane sieci pakietowe, otwarte platformy aplikacyjne.

Ujednolicona zostanie oferta w zakresie rozwiązań CDMA 1x, GSM, ATM, ADSL, DLC oraz tradycyjnych aplikacji.

Dodatkowo, podjęte zostaną działania usprawniające prace badawczo-rozwojowe. Obejmą integrację grupy produktów operatorskich poprzez redukcją oddziałów z sześciu do czterech, zakończenie programu racjonalizacji platform W-CDMA oraz NGN, jak również konsolidację globalnych ośrodków badawczo-rozwojowych.

Redukcja kosztów
Aby poprawić rentowność, Alcatel-Lucent zredukuje koszty produkcji, dostaw i zaopatrzenia oraz skupi się na kluczowych segmentach. Redukcja personelu obejmie około 1000 osób na szczeblach kierowniczych oraz około 5000 podwykonawców. Do czwartego kwartału 2009 roku oszczędności powinny wynieść 750 milionów euro.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ