Alcatel-Lucent przyspiesza przepustowość sieci światłowodowej

0

Alcatel-Lucent wprowadza nowy układ, pod nazwą PSE (Photonic Service Engine), który umożliwi dwukrotne zwiększenie przepustowości oraz czterokrotne zwiększenie szybkości sieci światłowodowych. Układ Alcatel-Lucent PSE umożliwia uzyskanie w sieciach optycznych szybkości transmisji 400 Gb/s.

Układ PSE 400G ma różnorodne zastosowania i może być wdrażany w wielu różnych konfiguracjach sieci, w tym w sieciach metropolitalnych, regionalnych i sieciach bardzo dalekiego zasięgu, a także może transmitować sygnał zarówno przez istniejące linie optyczne, jak i nowe linie fotoniczne. Układ został zaprojektowany specjalnie do kart liniowych używanych w urządzeniu Alcatel-Lucent 1830 Photonic Service Switch (PSS), eksploatowanym obecnie w ponad 120 sieciach na całym świecie. PSE umożliwia transmisję z szybkością ponad 23 Tb/s w pojedynczym włóknie światłowodowym, a ponadto zwiększa wydajność o ponad 50% oraz zmniejsza zużycie mocy w przeliczeniu na Gb o jedną trzecią.

Technologia nowego układu została niedawno wypróbowana, gdy laboratoria Deutsche Telecom (T-Labs) i Alcatela-Lucenta (Bell Labs) pobiły rekord odległości transmisji w sieci optycznej, uzyskując równocześnie dwukrotne zwiększenie przepustowości za pomocą tego samego procesu, na którym jest oparty PSE.

Układ PSE został zastosowany w urządzeniu 1830 PSS, które jest kluczowym elementem architektury Alcatel-Lucent High Leverage Network (HLN).

Wojciech Urbanek

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ