Alcatel-Lucent prezentuje strategię SDN

0

Firma Alcatel-Lucent wprowadza nowe technologie odpowiadające rosnącemu zapotrzebowaniu na sieci definiowane przez oprogramowanie (SDN – z ang. Software Defined Network).

Zastosowanie architektury sieciowej typu SDN umożliwia przedsiębiorstwom programowanie sieci, sterowanie ruchem, a także kontrolę i modyfikację aplikacji w tych sieciach. Dodając zwiększone możliwości programowania, rozpoznawania aplikacji oraz kompleksową widoczność w sieci do rozwiązania AFN (Application Fluent Network), Alcatel-Lucent oferuje sieć SDN dla przedsiębiorstw, która wykracza poza podstawowe rozpoznawanie aplikacji działających w sieci i zapewnia automatyczne modyfikacje w czasie rzeczywistym.

Podejście firmy Alcatel-Lucent do sieci SDN polegające na dostosowywaniu się sieci do potrzeb aplikacji (Application Fluent) zostało rozszerzone na całą sieć przedsiębiorstwa. Dzięki temu rozwiązanie wychodzi poza podstawową konfigurację sieciową, co zwiększa jakość użytkowania. Korzystając z tej strategii, średnie i duże przedsiębiorstwa uzyskają dostęp do rozwiązań o wysokim stopniu automatyzacji, które są jednocześnie łatwe w obsłudze, skalowalne i kompatybilne z istniejącymi sieciami.

Strategia firmy Alcatel-Lucent dotycząca sieci SDN dla przedsiębiorstw rozszerzona o certyfikację VMware

OmniVista 2500 Virtual Machine Manager, menedżer maszyn wirtualnych firmy Alcatel-Lucent, posiada obecnie certyfikat zgodności z produktami VMware — VMware Ready, który odgrywa istotną rolę w zapewnieniu zwiększonych możliwości programowania w sieci SDN. OmniVista 2500 Virtual Machine Manager gwarantuje dostęp do informacji o sieci centrów danych przedsiębiorstwa oraz lokalizacji komponentów wirtualnych w obrębie sieci, na przykład maszyn wirtualnych, w czasie rzeczywistym oraz w ujęciu historycznym. Widoczność zarówno sieci, jak i wirtualnych aplikacji, połączona z możliwością dostarczania zasobów i zarządzania nimi, pozwala na automatyczne dostosowywanie się sieci do zmian w zwirtualizowanym obciążeniu w obrębie poszczególnych centrów danych oraz pomiędzy nimi.

Sieć dostosowująca się do potrzeb aplikacji firmy Alcatel-Lucent oraz jej udoskonalenia dotyczące sieci SDN dla przedsiębiorstw

Technologia Application Fluent Network umożliwia automatyczne dostosowywanie i optymalizację całej infrastruktury informatycznej przedsiębiorstwa w celu zapewnienia niezawodnej obsługi aplikacji działających w czasie rzeczywistym w sieci lokalnej, centrach danych oraz w sieci rozległej. Automatyzacja jest niezbędna w firmach każdej wielkości, aby mogły sprostać wymaganiom związanym z bezpiecznym dostarczaniem pracownikom zwirtualizowanych aplikacji o kluczowym znaczeniu za pośrednictwem sieci o wysokiej wydajności, niezależnie od tego, z jakiego miejsca pracownicy uzyskują dostęp do tych aplikacji.

Sieć dostosowująca się do potrzeb aplikacji firmy Alcatel-Lucent http://www.citrix.com/ready, zbudowana na bazie platformy OmniSwitch, wykrywa zwirtualizowane aplikacje i stosuje wobec nich ustawienia w oparciu o profile. Dzięki temu automatycznie dostosowuje się do zwirtualizowanego ruchu, np. wirtualnych komputerów biurkowych, aby spełnić wymagania dotyczące jakości usług. Takie rozwiązanie pozwala na zestawianie ustawień poszczególnych użytkowników oraz typów używanych urządzeń i aplikacji z informacjami o całej sieci na potrzeby dynamicznego dopasowywania priorytetu dostępu do sieci i alokacji przepustowości w celu zapewnienia wymaganych poziomów usług.

W pierwszej połowie 2013 roku technologia sieci dostosowujących się do potrzeb aplikacji zostanie wzbogacona o następujące elementy:
• zwiększone możliwości programowania dzięki zestawowi interfejsów RESTful umożliwiających komunikowanie się aplikacji, zewnętrznych sterowników oraz platform aranżacyjnych, takich jak OpenStack i CloudStack, z platformą Alcatel-Lucent OmniSwitch, zapewniających lepszą aranżację i optymalizację dostarczania aplikacji;
• większy stopień rozpoznawania aplikacji w sieci dzięki profilom aplikacji oraz nowe funkcje analizy wydajności aplikacji łączności uruchamianych na maszynach wirtualnych, umożliwiające optymalne dopasowanie parametrów sieciowych dotyczących aplikacji i reagowanie na zmieniające się potrzeby w czasie rzeczywistym;
• ulepszone globalne monitorowanie i sterowanie dzięki dodaniu funkcji „podłącz i pracuj” (ang. plug-n-play), która umożliwia identyfikację i automatyczne uruchamianie usług na każdym urządzeniu w sieci, co usprawnia proces podejmowania decyzji na poziomie węzła sieci.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ