Alcatel-Lucent oferuje mobilność Wi-Fi

0

Rozwiązanie lightRadio Wi-Fi umożliwia łatwe przełączanie się smartfonów, tabletów i innych urządzeń mobilnych pomiędzy sieciami komórkowymi i punktami dostępowymi w domu, w kawiarni oraz w innych miejscach.

Firma Alcatel-Lucent umożliwia użytkownikom smartfonów, tabletów i laptopów łatwy dostęp do Internetu przez bezpieczne połączenia Wi-Fi w domach lub strefach hot spot, takich jak kawiarnie i centra handlowe. Rozwiązanie pozwala operatorom telekomunikacyjnym zwiększyć zasięg przez bezpośrednie włączenie Wi-Fi do swojej oferty usług.

Umożliwia automatyczne przełączanie się z usług komórkowych do prywatnych i publicznych sieci Wi-Fi bez potrzeby logowania się. Jest to realizowane trzema sposobami: za pomocą oprogramowania, które automatycznie znajduje „zaufaną” sieć i łączy z nią użytkownika, przez wprowadzenie w sieci operatora nowych funkcji, które zarządzają przechodzeniem między Wi-Fi i sieciami komórkowymi, oraz przez bezpośrednią integrację Wi-Fi w małych stacjach bazowych sieci komórkowych.

LightRadio Wi-Fi uwzględnia także inny ważny problem – bezpieczeństwo. Wielu użytkowników woli łączyć się przez znane sobie punkty dostępowe, do których mają zaufanie, zwłaszcza przy dostępie do usług lub strumienia treści z chmury, albo gdy chcą mieć połączenie bez zakłóceń przy strumieniowej transmisji wideo lub rozmowach telefonicznych z wideo. LightRadio Wi-Fi zawsze znajduje najbardziej „zaufaną” sieć.

LightRadio Wi-Fi umożliwia abonentom pozostawanie w obrębie swojej sieci i planu usług, dzięki czemu operatorzy mogą w dalszym ciągu świadczyć swoje usługi i tworzyć przychody bez względu na to, jak klient jest połączony.

To podejście może być także stosowane przez operatorów usług stacjonarnych i kablowych – mogą oni objąć pokryciem bezprzewodowym dotychczasowych abonentów bez konieczności inwestowania w kosztowną infrastrukturę bezprzewodową.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ