Alcatel-Lucent – nowa odsłona VPN

0

Alcatel-Lucent przygotował nowe produkty dla operatorów, pozwalające oferować usługi VPN z precyzyjnym monitorowaniem pracy samego VPN, jak i komunikacji aplikacji biznesowych działających w VPN.

Dotychczas operatorzy, oferując przedsiębiorstwu klasyczne usługi VPN, musieli zwykle dokonywać instalacji urządzeń we wszystkich jego oddziałach, co wiąże się z dużymi nakładami kapitałowymi i jest pracochłonne. Application-Assured VPN firmy Alcatel-Lucent umożliwia oferowanie tych usług, np. za pośrednictwem Internetu.

Operatorzy będą mogli oferować przedsiębiorstwom opcję monitorowania oraz kształtowania ruchu sieciowego z podziałem na poszczególne aplikacje przez specjalny portal internetowy. Za pomocą tego portalu przedsiębiorstwa mogą także zarządzać priorytetami ruchu dla swoich aplikacji, optymalizując w ten sposób zakupioną od operatora przepustowość, co ułatwia planowanie i poprawia wykorzystanie sieci oraz wydajność aplikacji w niej pracujących.

Operatorzy, którzy wdrożyli routery usługowe Alcatel-Lucent z serii 7750 Service Router, mogą zainstalować w urządzeniu sieciowym nową „kartę usług”, zaś w systemie zarządzania zainstalować oprogramowanie do tworzenia zaawansowanych raportów i analiz pracy samej sieci VPN oraz funkcjonowania aplikacji. Pozwoli to na zaoferowanie przedsiębiorstwom rozszerzonego zestawu usług VPN. Monitorowanie jakości obsługi poszczególnych aplikacji może objąć aplikacje do przesyłania głosu, wideo, przesył danych o znaczeniu krytycznym dla przedsiębiorstwa, rozwiązania SAP i Citrix, systemy poczty elektronicznej, VoIP i systemy do wideokonferencji, komunikatory i aplikacje NetMeeting. Ponadto operatorzy będą mogli rozszerzyć swoją ofertę, wprowadzając usługi bazujące na dostępie do Internetu, jak wideokonferencje i usługi SaaS (Software as a Service).

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ