Alcatel-Lucent modernizuje szkieletowe sieci IP

0

Converged Backbone Transformation to najnowsze rozwiązanie Alcatel Lucent przeznaczone na rynek operatorski. System integruje sieć optyczną i szkieletową IP, co ma przełożyć się na obniżenie kosztów transportu oraz zmniejszenia złożoności sieci operatora.

Lawinowy wzrost ruchu powoduje znaczny wzrost obciążenia routerów rdzeniowych. Dostawcy usług, aby sprostać nowym wyzwaniom muszą zwiększać wydajność routerów rdzeniowych, co prowadzi do wzrostu kosztów

Nowe rozwiązanie, bazujące na Converged Backbone Transformation integruje warstwę IP oraz optyczne zasoby transportowe operatora. Pozwala to usługodawcom zoptymalizować i lepiej wykorzystywać swoje sieci transportowe i IP. Nowe podejście Alcatel-Lucenta, dzięki odrębnej optymalizacji architektury sieci transportowej dla każdej z usług, zmniejsza liczbę elementów sieci, zwiększa skalowalność i podnosi efektywność energetyczną sieci transportowej. Polepszeniu ulegają także operacyjne aspekty: poprawienie wykorzystania miejsca w stelażach, uproszczenie obsługi sieci i ułatwienie zarządzania awariami, zminimalizowanie niedostępności oraz zwiększenia niezawodności sieci.

Zunifikowana warstwa sterowania, którą Alcatel-Lucent wprowadza jako metodę integracji warstwy optycznej i warstwy IP, daje korzyści w postaci samooptymalizującej się sieci oraz większej odporności na awarie. Ponadto obydwie warstwy – optyczna i IP – ewoluują w taki sposób, że będą mogły zaoferować szybkości zarówno 40 Gbit/s, jak i 100 Gbit/s w skali całej sieci operatora. Firma oferuje także zintegrowany system zarządzania siecią, który zapewnia w odpowiednich Centrach Zarządzania Siecią widoczność sieci w domenach IP i optycznej.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ