airCube – Wi-Fi za nieduże pieniądze

0

Na rynku rozwiązań sieciowych pojawiła się nowa propozycja Ubiquiti – airCube, która dzięki swoim możliwościom, mocnym antenom i niskiej cenie ma szansę znaleźć wielu fanów. O jego dostępności informuje Senetic, dostawca urządzeń sieciowych, serwerowych i oprogramowania.

Access point Ubiquiti airCube jest dostępny w dwóch wersjach. Obie oferują duży zasięg i bardzo mocne anteny. airCube wspiera UNMS (Ubiquiti Network Management System), czyli dedykowane oprogramowanie Ubiquiti dla administratorów pozwalające na łatwe zarządzanie sieciami komputerowymi.

AirCube AC Dual-band oferuje 802.11ac i technologię 2×2 MIMO dla maksymalnej wydajności sprzętowej. Dla pasma 2.4 GHz zapewnia prędkość do 300 Mbps, natomiast dla pasma 5 GHz do 866,7 Mbps. Drugi model, airCube ISP pracuje w paśmie 2.4 GHz z prędkością do 300 Mbps. Działa w standardzie 802.11n.

– Ubiquiti airCube jest rozsądną alternatywą dla droższego AmpliFi. Model zapewnia dobry zasięg, mocne anteny i naprawdę korzystną cenę. Wspiera UNMS, dzięki czemu jest interesującą propozycją dla operatorów sieci WiFi, którzy mogą go dostarczać klientom jako urządzenia końcowe – powiedział Adam Wawrzynek, specjalizujący się w rozwiązaniach Ubiquiti w firmie Senetic.

Oba modele oferują technologię przekazywania PoE z wejścia na wyjście w celu zasilania urządzeń CPE z napięciem 24V. Pozwala to na wykorzystywanie wspólnego zasilacza. Mogą pracować w temperaturze od -10 do 50 stopni Celsjusza. Zysk anteny dla 2.4 GHz to 4 dBi, natomiast dla 5 GHz to 5 dBi.

Dopełnieniem funkcjonalności airCube jest jego minimalistyczne wzornictwo, typowe dla urządzeń Ubiquiti. Rozwiązanie jest zamknięte w czarnej obudowie w formie sześciokąta. Jego prostota sprawia, że łatwo wpisuje się w każdą przestrzeń. Jej wymiary to 87,80×89,50×89,25 mm, natomiast waga – 280 g. Maksymalny pobór mocy wynosi 8,5 W.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ