4 trendy w rozwoju rozwiązań sieciowych w roku 2014

0

Zapowiada się, że rok 2014 będzie jeszcze ważniejszy dla rozwiązań sieciowych. Być może będzie to „rok sieci”.

Prezentujemy prognozy firmy Dell dotyczące rozwoju rynku sieciowego w 2014 roku.

1. SDN – przełomowy moment

W roku 2014 klienci będą oczekiwać od sprzedawców, aby zapanowali nad chaosem w sieciach definiowanych przez oprogramowanie (SDN) i pokazali całej branży, jak powinno się wdrażać sieci SDN. W realiach rozproszonego rynku, na którym realizowane są liczne przedsięwzięcia, bazujące na otwartych źródłach i otwartych standardach, które ponadto rywalizują ze strategiami sprzedawców, o wyborze sieci klienci będą decydować za pomocą swoich portfeli. Inteligentni sprzedawcy dostosują się do tych realiów. Klienci zmuszą sprzedawców rozwiązań sieciowych, aby zgodzili się na większy stopień współpracy oraz bardziej otwarte podejście, co sprawi, że sieci SDN będą bardziej praktyczne i będą lepiej odpowiadać na rzeczywiste potrzeby klientów.

2. 40-tka to nowa 10-tka

Zmieniła się ekonomika rynku sieciowego i jest to proces nieodwracalny. Wartość rozwiązań sieciowych już nie pochodzi ze „skrzynek” lecz z oprogramowania. Z każdym rokiem przełączniki o stałej konfiguracji mają lepszą sprawność energetyczną i zajmują mniej miejsca niż przełączniki modularne. W roku 2014 przełączniki o stałej konfiguracji nadal będą obiektem większych innowacji niż przełączniki starszego typu, zapewniając personalizację rozwiązań podobną do rozwiązań, jakie można spotkać w przypadku serwerów, ponadto oferując możliwość rozbudowy oraz lepsze walory ekonomiczne.

Wraz z dostosowywaniem się centrów danych do faktycznych potrzeb, przepustowość 40GbE stanie się najbardziej popularna. Dziś klienci mogą uzyskać większą przepustowość ponosząc połowę kosztów, jakie płacili zaledwie kilka lat temu. 40GbE jest kluczem do uzyskania lepszej wydajności oraz zapewnia możliwość płynnej rozbudowy wraz ze wzrostem zapotrzebowania na szybkie połączenia sieciowe.

3. Znikną skostniałe rozwiązania sprzętowe

Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom przełamane zostały istniejące od 20 lat granice pomiędzy serwerem, pamięciami masowymi i elementami sieciowymi. Systemy konwergentne nowej generacji – zarówno te mniej, jak i bardziej rozbudowane, oraz bardziej ukierunkowane na masowy i średni segment rynku – będą wypychać z rynku stare rozwiązania sprzętowe. Rok 2014 to rok kompletnych centrów danych, a nie tylko serwerów, pamięci masowych czy elementów sieciowych.

4. Koniec kabli

Sieciowe przełączniki przewodowe są poważnie zagrożone. Firmy, placówki oświatowe, szpitale i użytkownicy indywidualni nie będą musieli ograniczać się jedynie do rozwiązań przewodowych. W roku 2014 będziemy świadkami olbrzymiego wzrostu innowacyjnych rozwiązań WLAN nowej generacji. Dziś, liczy się już tylko łączność bezprzewodowa.

Materiał firmy Dell.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ