30% informatyków nie zaczęło migracji do Windows Server 2003

0

Sondaż przeprowadzony przez Eaton, firmę zarządzającą energią, pokazał, że prawie 1/3 informatyków nie rozpoczęła jeszcze strategii migracyjnych w związku z zakończeniem wsparcia dla Windows Server 2003 z dniem 14 lipca 2015 roku.

Ten odsetek jest niepokojący zważywszy na fakt, że Microsoft ogłosił swoje plany w kwietniu 2013 r. W świetle tych badań Eaton radzi, aby osoby odpowiedzialne za ten proces w danej firmie nie tylko przestawiały ją na nowy system operacyjny i aktualizowały aplikacje informatyczne, ale żeby również wykorzystały szanse oferowane przez nowoczesne rozwiązania zarządzania energią.

W marcu 2015 r. Eaton przepytał 167 informatyków w całej Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce, a wyniki tego badania pokazują, że mimo że większość informatyków korzysta już z urządzeń pozwalających na zarządzanie energią, wciąż niekoniecznie rozważają oni zastąpienie swoich obecnych urządzeń bardziej nowoczesnym rozwiązaniem umożliwiającym zarządzenie energią w ramach migracji Windows Server 2003. Mniej niż połowa przepytanych osób planuje zakup nowych urządzeń umożliwiających zarządzanie energią.

Badanie ujawniło także, że wielu informatyków nie zdaje sobie sprawy z tego, że nowoczesne systemy zarządzania energią mogą odgrywać ważną rolę w zapewnianiu ciągłości działalności firmy, ponieważ mogą one uruchomić działania prewencyjne na wypadek wystąpienia przerwy w dostawie prądu czy zdarzenia środowiskowego. Wiedziało o tym zaledwie 60% informatyków, a ponad połowa nie była świadoma tego, że technologia ta może zainicjować migrację maszyn wirtualnych na serwery zapasowe.

W związku z takimi wynikami badań Eaton doradza informatykom, aby rozważyli ochronę swoich aplikacji, a także czasu i sprzętu dzięki gotowym na wirtualizację rozwiązaniom dotyczącym zarządzania energią. Te nowoczesne rozwiązania integrują się z systemami zarządzania maszyn wirtualnych, przez co mogą być one kontrolowane i zarządzane z poziomu jednego wyświetlacza. Takie rozwiązania są również kluczowe z punktu widzenia wdrażania zasad zapewniania ciągłości działalności firmy w kontekście przerw w dostawie prądu i zdarzeń środowiskowych, ponieważ zamykają niepotrzebne w danej chwili zadania, inicjują replikację danych, przenoszą maszyny wirtualne do stref niezagrożonych lub na stronę zapasową, łagodnie zamykają maszyny wirtualne, a po przywróceniu dostawy prądu stopniowo uruchamiają sprzęt. Ta zaawansowana i połączona funkcjonalność zapewnia ochronę inwestycji w IT, ulepsza wydajność, zapewnia ciągłość działalności firmy i obniża całkowity koszt utrzymania (TCO).

„Podczas jakiejkolwiek migracji Windows Server 2003 kluczowym problemem jest zastanowienie się nad zarządzaniem energią” – komentuje Rory Higgins, menedżer produktu w firmie Eaton. „Poprzez integrację infrastruktury energetycznej ze środowiskiem informatycznym można wyjść poza kwestię zwykłej migracji i wprowadzić narzędzia, które pomogą gruntownie zmienić infrastrukturę. Odpowiednia infrastruktura energetyczna dopełni i wzmocni elastyczność uzyskaną w wyniku wirtualizacji i zapewni wprowadzenie bardziej wiarygodnego i solidnego rozwiązania”.

Eaton stworzył e-przewodnik zatytułowany „Zamień fakt zakończenia wsparcia dla Windows Server 2003 w olbrzymią szansę dla swojej firmy” („Turn Windows Server 2003 end of service into a powerful opportunity”), w którym znajdują się najróżniejsze wskazówki i najlepsze praktyki, które mogą być natychmiast zastosowane przez specjalistów niezależnie od tego, na jakim etapie procesu się znajdują, i które pomogą im zintegrować zarządzanie energią z prowadzoną strategią migracji. Kopię przewodnika można otrzymać pod adresem www.eaton.pl/WindowsEOS.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ