13 nowych sieci WiMAX w kwietniu

0

Organizacja WiMAX Forum rozpoczęła publikację miesięcznych raportów, zawierających informacje o globalnym rozwoju sieci. W kwietniu wdrożono 13 nowych sieci WiMAX, ogółem działa ich 468 w 139 krajach.

Miesięczne raporty to jedna z dróg edukacji rynku, w tym członków wchodzących w skład organizacji. „WiMAX Forum jest zobowiązana pomagać globalnej społeczności zrozumieć rozwój ekosystemu WiMAX. Najlepszym sposobem jest dostarczanie informacji o programie WiMAX Forum Certified, wdrożeniach, a także ważnych osiągnięciach” – tłumaczy przyczyny publikacji raportów XJ Wang z WiMAX Forum.

Obecnie w zasięgu sieci WiMAX znajduje się 430 milionów osób. Za dwa lata z technologii będzie mogło skorzystać już 800 milionów abonentów. Wśród państw, które w najbliższym czasie wdrożą stacjonarny WiMAX, znajduje się między innymi Iran, gdzie regulator przydzielił sześcioletnie licencje czterem operatorom. Z kolei rząd w Chile poinformował o rozstrzygnięciu przetargu na pasmo 2,3 GHz o szerokości kanału 30 MHz. Jego zwycięzcą został operator Inverca Telecommunications.

WiMAX Forum w raporcie przedstawia wyniki badań przeprowadzonych wśród 70 operatorów. Jedno z pytań dotyczyło znaczenia certyfikacji. Aż 89 procent respondentów odpowiedziało, że firmy wymagają od urządzeń certyfikatu WiMAX Forum. Inne kwestie dotyczyły wykorzystania kanałów sprzedaży. 74 procent badanych zadeklarowało, że urządzenia WiMAX trafią do detalicznych punktów sprzedaży.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ