Wielofirmowość w najnowszych wersjach Comarch ERP Altum i Comarch Retail 2015.0

0

Comarch, krakowski producent rozwiązań ERP, wprowadza na rynek najnowsze wersje Comarch ERP Altum 2015.0 oraz Comarch Retail 2015.0. Ponad 300 nowych funkcjonalności umożliwi zarządzanie wielofirmową strukturą holdingów.

Pod pojęciem „wielofirmowość” kryje się prosta idea obsługi wielu firm, zarządzanych np. przez holding, za pomocą jednego systemu, którym jest Comarch ERP Altum.
Idea wielofirmowości opiera się na dwóch założeniach. Możliwości centralnego zarządzania wszystkimi przedsiębiorstwami w ramach holdingu oraz zarządzania każdą z nich z osobna.
Zastosowanie takiego modelu jest możliwe dzięki wyodrębnieniu od siebie danych dotyczących poszczególnych obszarów działania przedsiębiorstw m.in. księgowości, logistyki, sprzedaży itd. Dzięki takim funkcjonalnościom np. przedsiębiorstwo produkujące perfumy nie posiada w swojej bazie listy kontrahentów, produktów czy dokumentów spółki, która produkuje obuwie.

Comarch ERP Altum pozwala również w łatwy sposób obsługiwać procesy pomiędzy firmami w ramach struktury holdingowej.
Stworzona przez Comarch, najnowsza wersja rozwiązania klasy ERP, bazując na zbiorczych danych zebranych ze wszystkich spółek o zróżnicowanym profilu, umożliwia również generowanie wielofirmowych raportów Business Intelligence oraz tworzenie rozbudowanych budżetów dla całej grupy firm.
W wersji Comarch ERP Altum 2015.0 przygotowano również funkcjonalności potrzebne do współpracy z nowym produktem do obsługi magazynu wysokiego składowania Comarch WMS, który swoją premierę będzie miał na początku grudnia 2014 r. Poszerzono również współpracę z Comarch ERP Mobile w zakresie zarządzania pracownikami mobilnymi oraz współpracę z Comarch ERP e-Sklep – narzędzia do definiowania i prowadzania sklepu internetowego.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ