Większa moc w dużym centrum danych

0

Rosnące zapotrzebowanie na rozwiązania oparte o model chmury obliczeniowej oraz technologię Internetu Rzeczy powoduje ogromne obciążenie infrastruktur centrów danych. W związku z tym ich dostępność, niezawodność oraz efektywność są ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Dlatego też Schneider Electric rozszerza zakres mocy serii Galaxy o przedział od 500 do 1000 kW.

W dzisiejszym połączonym świecie, napędzanym przez terabajty danych, stabilne, niezawodne źródło energii jest czynnikiem kluczowym dla zagwarantowania nieprzerwanej pracy urządzeń oraz dostępności centrów danych. To właśnie one warunkują nieprzerwaną realizację procesów biznesowych. Przerwy w dostawach energii często wiążą się z generowaniem olbrzymich kosztów, nie mówiąc już o utracie mocy produkcyjnych, uszczerbku na reputacji firmy czy nadszarpnięcia budowanych latami relacji z klientami lub interesariuszami.

W celu zagwarantowania wysokiej gęstości mocy oraz efektywnej ochrony źródeł zasilania centrów danych, UPS Galaxy serii VX od Schneider Electric oferuje teraz większy zakres mocy, rozszerzając ją o przedział od 500kW do 1000kW. Dzięki nowym możliwościom Galaxy VX, operatorzy centrów danych będą mogli zmniejszyć wysokość ponoszonych wydatków na każdym z etapów projektowania, instalacji oraz eksploatacji.

Wraz z rosnącym ograniczeniem dostępu do źródeł energii i wzrostem jej kosztu, efektywność wykorzystania energii staje się kluczowym czynnikiem warunkującym wybór specyfikacji i samego systemu UPS. Galaxy VX oferuje trzy elastyczne tryby pracy, które pozwalają na wypracowanie połączenia gwarantującego efektywność i wysoką wydajność, w tym:

  • Tryb Double Conversion: wysoce efektywny tryb (Double Conversion) pozwala Galaxy VX zredukować straty wynikające z przełączeń, wykorzystując czteropoziomową technologię konwersji. Zredukowane obciążenie pozwala na osiągnięcie większej stabilności i zmniejszenia przestojów dostaw energii do 96,4 proc. efektywności.
  • Tryb ECOnversion:  Tryb ten jest rozwiązaniem hybrydowym pomiędzy trybem Eco a trybem Double Conversion, dzięki czemu eliminuje konieczność stosowania dodatkowego sprzętu oczyszczającego dostarczaną energię. ECOnversion pozwala osiągnąć wydajność trybu double conversion przy zachowaniu 99 proc. efektywności.
  • Tryb Eco: Galaxy VX oferuje tradycyjny tryb ekonomiczny, który pozwala osiągnąć 99 proc. efektywności.

Dodatkowo, Galaxy VX dostępny jest w elastycznych opcjach instalowanych akumulatorów (w tym litowo-jonowych), co pozwala przedłużyć okres użytkowania, zmniejszyć kompleksowość wymaganych prac serwisowych oraz ograniczyć gabaryty i ciężar. Dzięki optymalizacji procesu ładowania akumulatorów litowo-jonowych, Galaxy VX pozwala na szybkie rozładowywanie i ponowne naładowanie akumulatorów w wielu scenariuszach sytuacyjnych, przewidujących przerwy w dostawach energii.

Pełna obsługa Galaxy VX odbywa się za pomocą systemu Schneider Electric EcoStruxur dla oprogramowania IT lub zdalnie za pośrednictwem StruxtureOn – mobilnego pakietu aplikacji do zarządzania infrastrukturą centrów danych (DCIM).  Umożliwia  to firmom zarządzanie centrami danych, znajdującymi się w wielu miejscach jednocześnie oraz dostarczanie użytecznych informacji, pozwalających uzyskać idealny balans pomiędzy pracą urządzeń a osiąganiem przez nie najwyższej wydajności.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ