Veeam zapowiada integrację z Oracle w nowym pakiecie Veeam Availability Suite v9

0

Nowy pakiet Veeam Explorer for Oracle oferuje funkcje do precyzyjnego przywracania baz danych na poziomie poszczególnych transakcji oraz pełną zgodność z Oracle ASM. Dodano do niego również funkcje klasy korporacyjnej do zaawansowanego, szczegółowego przywracania elementów aplikacyjnych w narzędziach Veeam Explorer dla Microsoft Active Directory, Exchange, SharePoint i SQL Server.

Veeam® Software, dostawca rozwiązań, które zapewniają wysoką dostępność współczesnych centrów danych (Availability for the Modern Data Center™), zapowiedział dziś narzędzie Veeam® Explorer™ for Oracle jako część nowego pakietu Veeam Availability Suite™ v9, który będzie ogólnie dostępny jeszcze w tym roku. Oprócz wielu unikalnych funkcji, takich jak przywracanie baz danych Oracle na poziomie poszczególnych transakcji oraz tworzenia kopii zapasowych bez użycia agentów, firma przedstawiła też kilka dodatkowych funkcji klasy korporacyjnej w narzędziach Veeam Explorer dla Microsoft Active Directory, Exchange, SharePoint i SQL Server.

Veeam od dawna oferuje odzyskiwanie danych z baz Oracle i innych popularnych aplikacji za pośrednictwem kreatora U-AIR® (Universal Application-Item Recovery). Teraz Veeam Explorer for Oracle zapewnia znacznie prostsze i bardziej zaawansowane przywracanie, dołączając do rodziny narzędzi Veeam Explorer opracowanych z myślą o Microsoft Active Directory, Exchange, SharePoint i SQL Server.

W rezultacie nowy pakiet Veeam Availability Suite v9 zaoferuje jeszcze większe możliwości zaawansowanego, precyzyjnego przywracania maszyn wirtualnych. Do najważniejszych nowości należą:

  • Veeam Explorer for Oracle. Oferuje przywracanie baz danych Oracle na poziomie poszczególnych transakcji, w tym wykonywanie kopii zapasowej dziennika transakcji bez użycia agenta, dzięki czemu klienci mogą cofnąć się do ściśle określonego punktu w czasie, aby zachować niski wskaźnik punktu przywracania (recovery point objective, RPO); szybkie i proste przywracanie poszczególnych baz danych jednym kliknięciem myszy; obsługę baz danych działających w Windows i Linuksie; oraz pełną zgodność z Oracle Automatic Storage Management (ASM).
  • Nowe funkcje eDiscovery w Veeam Explorer for Microsoft Exchange. Oferuje szczegółowe raporty eksportu, które pozwalają klientom dokładnie określić, co zostało wyeksportowane, skąd i z jakimi kryteriami wyszukiwania; dodaje funkcje szacowania wyników kwerend.
  • Usprawnienia klasy korporacyjnej. Umożliwia przywracanie obiektów zasad grupy (Group Policy Objects), zintegrowanych rekordów DNS oraz obiektów partycji konfiguracyjnej za pomocą narzędzia Veeam Explorer for Microsoft Active Directory, przywracanie pełnej witryny i kolekcji witryn za pomocą Veeam Explorer for Microsoft SharePoint, a także przywracanie na poziomie tabel za pomocą Veeam Explorer for Microsoft SQL Server.

„Jeśli chodzi o bazy danych, żadna firma nie ma takiej pozycji na rynku, jak Oracle i jako dostawca numer jeden dla przedsiębiorstw na całym świecie wspiera działania o krytycznym znaczeniu – powiedział Ratmir Timashev, dyrektor generalny Veeam. – Przedsiębiorstwa nie mogą pozwolić sobie na przestoje i choć nic nie jest w 100 procentach niezawodne, użytkownicy oczekują dostępności do danych i możliwości ich odzyskania w ciągu kilku minut, bowiem każda chwila bezczynności kosztuje! Veeam czuje się zobowiązany do wprowadzania innowacji w branży i chce zagwarantować wysoką dostępność współczesnych centrów danych (Availability for the Modern Data Center), co oznacza uzyskanie wskaźnika czasu i punktu przywracania (RTPO™) nie dłuższego niż 15 minut dla wszystkich aplikacji i danych o znaczeniu krytycznym. Dzięki tej decyzji Veeam oferuje wsparcie dla przedsiębiorstw i pomaga im uzyskać ciągłość biznesową (Always-On BusinessTM) oraz przewagę konkurencyjną”.

Veeam Explorer for Oracle jest częścią Veeam Backup Free Edition i jest dostępny dla wszystkich administratorów baz danych Oracle za darmo. Zaawansowane funkcje są dostępne tylko w wersji Enterprise i Enterprise Plus. Więcej informacji na www.veeam.com/pl.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ