Rosnie rynek komputerów All-in-One

0

Komputery All-in-One, czyli monitor i jednostka centralna zamknięta w jednej obudowie, mimo dużej konkurencji ze strony desktopów, wciąż umacniają swoją pozycję na rynku. Zapotrzebowanie na tego typu urządzenia rośnie, co znajduje odzwierciedlenie w ich sprzedaży. Z szacunków firmy ASUS wynika, iż Polacy kupują miesięcznie średnio między 1000 a 1500 komputerów All-in-One.

Trwająca obecnie era mobilności przyćmiła kategorie produktowe nie wpisujące się w ten trend. AiO to urządzenia dostępne na rynku już od kilku lat, jednak przez pewien czas pozostawały one w cieniu urządzeń mobilnych takich jak smartfony, tablety, 2w1, notebooki i ultrabooki. All-in-One najczęściej pełnią rolę multimedialnych centrów rozrywki, które idealnie wpasowują się do nowoczesnego domu służąc także za funkcjonalne stanowisko pracy. Największą zaletą jest połączenie wydajności komputera stacjonarnego z ergonomicznym wyglądem i oszczędnością energii. Konsumenci cenią takie rozwiązania i coraz częściej wybierają urządzenia AiO zamiast tradycyjnych desktopów. Jak wskazują dane firmy ASUS, sprzedaż produktów tego typu w pierwszej połowie 2015 roku wzrosła o 18 procent w porównaniu z ubiegłym rokiem.

Według wyników sprzedaży urządzeń All-in-One firmy ASUS, konsumenci najchętniej wybierają produkty napędzane procesorami Intel Pentium i Core i3, wyposażone w dyski HDD o pojemności 1TB oraz 4GB pamięci operacyjnej RAM. Jeżeli zaś chodzi o przekątną wyświetlacza, to AiO, wyposażone w ekrany o wielkości od 19 do 23 cali, stanowią ok. 60 proc. rynku.

Komputery AiO wykorzystywane są między innymi przez wiele instytucji państwowych oraz firmy korzystające z technologii Digital Signage, czyli rozwijającego się trendu wyświetlania informacji multimedialnych i reklam na dotykowych wyświetlaczach zarówno w przestrzeni publicznej, jak i komercyjnej. Najczęściej spotkać je można w takich miejscach jak: dworce, lotniska czy punkty sprzedaży. To właśnie w takich przestrzeniach komputery AiO spełniają swoją rolę jako multimedialne i dynamiczne kompleksowe urządzenia.

Dzięki łączności bezprzewodowej o wysokiej prędkości, urządzenia AiO w pełni sprawdzają się również podczas strumieniowania danych z innych urządzeń, pozwolą także dodatkowo na stworzenie domowego centrum pamięci w chmurze.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ