Micro Focus finalizuje fuzję z działem oprogramowania HPE

0

Połączona spółka będzie siódmą na świecie pod względem wielkości firmą wyspecjalizowaną wyłącznie w oprogramowaniu, a jednocześnie największym brytyjskim przedsiębiorstwem technologicznym notowanym na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

Firma Micro Focus poinformowała o zakończeniu procesu fuzji z działem oprogramowania Hewlett Packard Enterprise (HPE), co oznacza powstanie siódmego na świecie pod względem wielkości przedsiębiorstwa produkującego wyłącznie oprogramowanie (ang. pure-play).1 Następuje konsolidacja dwóch  firm z branży oprogramowania, która skutkować będzie utworzeniem nowej połączonej spółki wspierającej klientów w procesie optymalizacji dotychczasowych inwestycji w oprogramowanie i wdrażania innowacji w środowisku hybrydowego IT. Na stanowisko dyrektora generalnego firmy Micro Focus powołano Chrisa Hsu, pełniącego wcześniej funkcje dyrektora operacyjnego HPE i wiceprezesa działu oprogramowania HPE.

Według raportu opublikowanego niedawno przez Harvard Business Review „dyrektorzy spółek oczekują, że w najbliższej przyszłości coraz więcej aplikacji obsługiwanych będzie w różnych zewnętrznych centrach danych. Jednocześnie starsze aplikacje o znaczeniu krytycznym muszą wciąż być zarządzane na poziomie przedsiębiorstwa. Dopasowanie do siebie odrębnych systemów staje się zatem koniecznością. Dominującym podejściem będzie hybrydowe IT, a opracowanie wydajnych rozwiązań w tej dziedzinie zapewni przewagę nad konkurencją.”

Firma Micro Focus skupia się na wytwarzaniu, sprzedaży i obsłudze oprogramowania. Połączona spółka – zatrudniająca ponad 5 800 osób tylko w dziale badawczo-rozwojowym – pomaga klientom rozwiązywać najbardziej złożone problemy technologiczne, dostarczając rozwiązania dla całych przedsiębiorstw w kluczowych obszarach takich jak:

  • środowiska programistyczno-operacyjne (Dev-Ops): szybkie dostarczanie wysokiej jakości, bezpiecznych aplikacji, zapewnienie pełnej przejrzystości w obrębie łańcucha narzędzi związanego z ofertą komercyjną i open source – przy wykorzystaniu największej gamy produktowej w branży;
  • hybrydowe IT: uproszczone zarządzanie różnymi platformami, metodami dostaw i modelami konsumpcji z myślą o wspieraniu organizacji w realizacji potrzeb biznesowych, kontroli kosztów, a także zapewnianiu dostępności i wydajności w skali globalnej;
  • bezpieczeństwo i zarządzanie ryzykiem: ochrona danych, aplikacji i dostępu; wdrażanie zabezpieczeń i czynności ukierunkowanych na ograniczanie ryzyka i zachowanie zgodności z przepisami; optymalne wykorzystanie bezpiecznych praktyk programistyczno-operacyjnych (Dev-Ops) w celu kompleksowego zarządzania ryzykiem.
  • hanaliza predykcyjna: pomoc klientom w przekształcaniu izolowanych danych na pro-aktywne analizy prowadzone w czasie rzeczywistym w dowolnej skali, bazujące na stosach rozwiązań otwartych i chmurowych; umożliwianie wglądu z nowej perspektywy w aplikacje, czynności operacyjne, zabezpieczenia i funkcjonowanie przedsiębiorstwa.

Dla firmy Micro Focus jest to piąta ważna transakcja na przestrzeni ostatnich trzech lat i jak do tej pory największa. Stanowi odzwierciedlenie bieżącej strategii polegającej na łączeniu poważnych aktywów w postaci oprogramowania w jedno przedsiębiorstwo funkcjonujące w oparciu o solidny, uwzględniający wydajność, model operacyjny.

 

 

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ