LGBS Polska zmienia nazwę na EUVIC

0

Sąd zarejestrował zmianę nazwy firmy LGBS Polska Sp. z o.o. na EUVIC Sp. z o.o. W struktury nowej spółki weszły dawny LGBS, a także Grupa Spot. Trwa też proces inkorporacji Fild.NET. Obie te firmy wchodziły wcześniej w skład Grupy Technologicznej EUVIC, która jest jedyną w tej części Europy federacją spółek informatycznych.

LGBS zdecydował się na zmianę nazwy po 10 latach działalności. Wraz z nią została też zmieniona identyfikacja wizualna firmy oraz wszystkie materiały marketingowe, w tym korporacyjna strona internetowa. Uspójniona została także oferta wszystkich firm z grupy, na którą składają się usługi w zakresie: outsourcingu IT, tworzenia, rozwoju i testów oprogramowania, wdrożenia rozwiązań wiodących producentów (w zakresie business intelligence, cloud computing, ERP), integracja aplikacji oraz IT help desk.

„Od czterech lat realizujemy strategię budowania silnej grupy kapitałowej, przejmując mniejszościowe pakiety w spółkach, które chcą do nas dołączyć. Nie chodzi nam o kontrolę nad nimi, ale o wspólny biznes i obopólne korzyści. Obecnie przechodzimy do kolejnego etapu, który polega na scaleniu chętnych firm w jedną całość. Na razie są to dwie spółki, ale trwają prace nad przyłączeniem następnej. Jednocześnie cały czas planujemy zachować elastyczne podejście, dając możliwość prowadzenia samodzielnej, niemal całkiem niezależnej działalności dla zainteresowanych takim scenariuszem firm z naszej grupy” – mówi Wojciech Wolny, Prezes Zarządu EUVIC i pomysłodawca powstania Grupy EUVIC.

Oprócz Grupy Spot i Fild.NET, EUVIC ma także udziały takich spółek technologicznych, jak: Speednet Sp. z o.o., Bipronet Sp. z o.o., Hycom SA, X-Code Sp. z o.o., IT-Dev Sp. z o.o. oraz Omnis Sp. z o.o. W skład grupy wchodzi także startup LGBS Energia Sp. z o.o., austriacki współzałożyciel EUVIC – LG Nexera Business Solutions AG, Internetium Sp. z o.o. Całość zamyka spółka córka EUVIC w USA – LGBS Software LCC, a także najmłodszy podmiot w grupie – świeżo założony EUVIC UK, z siedzibą w Londynie. Powiązana z EUVIC jest także spółka Multishoring.info, specjalizująca się w oferowaniu usług IT w modelu nearshoringowym.

Łącznie w EUVIC i powiązanych z nią firmach jest zatrudnionych ponad 1400 inżynierów pracujących w biurach w Warszawie, Wrocławiu, Krakowie, Gdyni, Katowicach, Gliwicach, Bielsku-Białej, Częstochowie, Wrocławiu, Rzeszowie, Białymstoku, a także we Wiedniu i Nowym Jorku. Wartość usług sprzedanych przez te firmy w 2014 roku wyniosła ponad 120 mln złotych netto, a liczba klientów to blisko 1000 organizacji na całym świecie.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ