Eaton wprowadza jednostki dystrybucji zasilania nowej generacji

0

Firma Eaton wprowadziła na rynek nowe jednostki dystrybucji zasilania ePDU trzeciej generacji (G3) do szaf montażowych. Produkty w nowym portfolio ePDU G3 zostały zaprojektowane w celu sprostania wymogom menedżerów IT i centrów danych w zakresie rozdziału energii poprzez zapewnienie zaawansowanych możliwości monitorowania zasilania. Posiadają także zgłoszone do opatentowania uchwyty dla złączy IEC.

Uchwyt dla złączy IEC dostępny w nowych jednostkach ePDU (włącznie z podstawowymi modelami) kładzie kres problemom z wtyczkami wypadającymi z gniazd IEC z powodu wstrząsów i wibracji. Uchwyty te sprawdzają się ze standardowymi kablami, eliminując potrzebę użycia specjalnych kabli zasilających i wsporników do zarządzana kablami, które mogą podnieść ogólny koszt systemu ePDU w szafach montażowych nawet o 50%.

Oprócz opatentowanych uchwytów IEC, nowe ePDU firmy Eaton wyróżniają się możliwością nieprzerwanej pracy w temperaturze do +60o C, co sprawia, że są dobrym wyborem w nowoczesnych centrach danych z podwyższonymi profilami temperaturowymi. Nisko profilowa konstrukcja 0U nowych jednostek dystrybucji sprawia, że zajmują one minimalną ilość miejsca w szafach montażowych i są kompatybilne ze wszystkimi ich rodzajami. Możliwości montażu z boku i z tyłu zapewniają dostęp do urządzeń IT w szafach rackowych w opcji zabudowy za pomocą kołków montażowych/spinek lub innych specyficznych systemów szybkiego i prostego montażu.

Wersje liniowo pomiarowe i wejściowo-pomiarowe zostały wyposażone w wyświetlacz LCD. Obie wersje posiadają również rzeczywistą dokładność pomiarową IEC ±1% wykorzystywaną do celów rozliczeń. Modele ePDU G3 podłączone do sieci pozwalają użytkownikom korzystać z programu Intelligent PowerTM Manager do wykrywania, monitorowania oraz przeprowadzania masowej aktualizacji i konfiguracji wielu ePDU. Program zapewnia także integrację z platformami wirtualizacyjnymi takimi jak VMware vCenter Server.

Nowa opatentowana funkcjonalność sieci w topologii łańcuchowej umożliwia podłączenie do czterech ePDU do pojedynczego portu sieciowego IP, zapewniając w ten sposób oszczędność kosztów do 75 % w porównaniu do konwencjonalnych jednostek dystrybucji wymagających osobnych portów.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ