3D Experience Forum – informatyka i przemysł 4.0

1

To coroczne wydarzenie organizowane przez firmę Dassault Systèmes odbyło się w tym roku w Berlinie. Tym razem tematem przewodnim była cyfrowa transformacja jako źródło innowacji. Dużo miejsca poświęcono koncepcji Industry 4.0 i roli informatyki w produkcji.

Konferencja była okazją do prezentowania zagadnień związanych z tendencjami i strategiami dotyczącymi idei Przemysłu 4.0, druku 3D oraz mobilności. Przede wszystkim prezentowano, jak zmieniają się modele biznesowe w odpowiedzi na nowe oczekiwania klientów, którzy wymagają szybkiego reagowania na potrzeby i coraz większej indywidualizacji produktów. Uczestnicy mogli poszerzyć wiedzę na temat systemów inżynierskich i cyfryzacji nowoczesnych fabryk oraz dowiedzieć się, jak skutecznie zarządzać aspektami technologicznymi i dokonywać zmian w kulturze korporacyjnej w trakcie cyfrowej transformacji.

3dx2016-0111_xp249501

Prelegenci przedstawiali najnowsze trendy w zindywidualizowanej produkcji oraz rozwoju inteligentnych produktów oraz omawiali najlepsze praktyki i przykłady wdrożeń. Można było się przekonać, jakie korzyści w praktyce przynoszą rozwiązania Dassault Systèmes, np. skracają radykalnie czas potrzebny na projektowanie nowych produktów czy automatycznie optymalizują poszczególne elementy produktu tak, aby były lżejsze czy tańsze w produkcji, a jednocześnie zachowywały swoje właściwości.

3dx2016-0241_xp251861

Swoje wystąpienia, oprócz przedstawicieli organizatora, mieli również eksperci i analitycy z różnych dziedzin gospodarki, m.in. Frank Riemensperger z Accenture i Mark Alexander Schulte z IDC. Na wspomnienie zasługuje wystąpienie Tomasza Bardzika, dyrektora technicznego w firmie Nowy Styl Group. W swojej prezentacji „Office Experience – design and development in the customer centric organization” podzielił się spostrzeżeniami na temat wdrożenia platformy 3DExperience przez IBS Poland oraz korzyści płynących z realizacji tego projektu.

Spotkanie umożliwiło również nawiązanie kontaktów biznesowych z ekspertami oraz wymianę doświadczeń z  partnerami firmy Dassault Systèmes w kwestiach odnoszących się do technologii, wdrożenia oraz usług dodatkowych.

Zdjęcia: Michael Damböck (www.michaeldamboeck.de)

PODZIEL SIĘ

1 KOMENTARZ

  1. Coraz częściej w informatyzacji przedsiębiorstw, stawia się na indywidualizację produktów oraz dopasowanie systemów do specyficznych potrzeb danej firmy. Systemy przemysł 4.0 z Anegis, doskonale to umożliwiają, wpływając przez to na usprawnienie procesów działania całego przedsiębiorstwa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ