Zmniejszenie zużycia energii PC za pomocą Power Managera

0

Firma Lenovo wprowadziła w lutym 2009 r. na polski rynek komputer stacjonarny z rodziny ThinkCentre. Model ThinkCentre M58/M58p został wyposażony w funkcję Power Manager (część systemu ThinkVantage), która służy do zdalnego sterowania poborem prądu.

Power Manager umożliwia administratorom systemu monitorowanie i zdalne sterowanie zużyciem energii przez wszystkie komputery stacjonarne w ramach danej instalacji, zmniejszając w ten sposób koszty zużycia prądu. Możliwe jest np. zaprogramowanie komputerów, aby automatycznie wyłączały się wieczorem lub w weekendy.

Wkład firmy Lenovo w ochronę środowiska został potwierdzony przyznanym ThinkCentre M58/M58p „złotym” certyfikatem EPEAT (Electronic Product Environmental Assessment Tool). Lenovo ma w ofercie 24 modele komputerów stacjonarnych ThinkCentre, które uzyskały ten certyfikat.

ThinkCentre M58/M58p przeszedł także pomyślnie surowe testy GREENGUARD Environmental Institute, w ramach których został zbadany pod kątem występowania 2000 potencjalnie szkodliwych zanieczyszczeń. Otrzymał również certyfikat GREENGUARD Certification for Children & Schools (przyznawany produktom przeznaczonym dla dzieci i szkół), w którym uwzględnia się wyższą wrażliwość dzieci na zanieczyszczenia.

Model ThinkCentre M58p dostępny jest w trzech obudowach: Tower oraz w niewielkich obudowach typu SFF (Small Form Factor) i USFF (Ultra Small Form Factor). Nowy komputer jest cichszy i chłodniejszy niż wcześniejsze modele z serii ThinkCentre. W przypadku każdej obudowy poziom hałasu jest o sześć decybeli niższy niż zmierzony dla ThinkCentre M57/M57p, moduł dysków twardych jest chłodniejszy o 6%, a procesor o 11%.

Lenovo oferuje także rozwiązania utylizacji sprzętu po zakończonej eksploatacji w ramach obowiązkowych działań na rzecz ochrony środowiska. Klienci mogą również skorzystać z usługi Asset Recovery Service, która polega na odzyskiwaniu maksimum wartości z nieużywanych aktywów, dzięki czemu otrzymują środki z przeznaczeniem na zmniejszenie kosztów zakupu kolejnych PC, co ogranicza całkowite koszty posiadania sprzętu.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ