„Zielony” Internet z gniazdka

0

Firma D-Link wprowadziła na rynek nową ofertę energooszczędnych urządzeń PowerLine. Nowe adaptery, przełącznik oraz moduły Wi-Fi zapewniają stworzenie domowej sieci internetowej za pomocą istniejącej instalacji elektrycznej i technologii Wi-Fi.

Nowe energooszczędne produkty będą częścią oferty programu D-Link Green. Według producenta w konfiguracji standardowej są zgodne z nową dyrektywą EuP (Energy-using Products) dotyczącą zużycia energii. W trybie gotowości pobierają mniej niż 1 W.

Internet z gniazdka staje się coraz bardziej popularny. Jak wynika z badań firmy Gartner, na całym świecie zainstalowano 16 mln urządzeń zgodnych ze standardem HomePlug AV. Nowy zestaw PowerLine to adaptery sieciowe DHP-306AV i DHP-P306AV, moduł Wi-Fi DHP-W306AV oraz przełącznik biurkowy PowerLine HomePlug AV 200 Mb/s.

Adaptery DHP-306AV i DHP-307AV (zestaw PowerLine z dwoma adapterami) zapewniają przesył danych z prędkością do 200 Mb/s. DHP-P306AV i zestaw DHP-P307AV PowerLine HomePlug AV z funkcją Pass-through wyposażono w gniazdo sieci elektrycznej, umożliwiające podłączenie dodawanego do sieci urządzenia w przypadku braku wolnych kontaktów w domu. Wbudowany w karty filtr eliminuje zakłócenia generowane przez pozostałe elektryczne urządzenia domowe.

Oprócz podłączania się do istniejącego okablowania, można korzystać z przewodowej sieci Ethernet i sieci Wi-Fi, doprowadzając sieć domową do pomieszczeń ze zbyt słabym sygnałem Wi-Fi – zapewnia to moduł DHP-W306AV PowerLine HomePlug AV Wireless N Extender.

Przełącznik biurkowy PowerLine HomePlug AV 200 Mb/s wyposażono w 4 porty Ethernet do podłączania kilku urządzeń za pośrednictwem sieci Ethernet, takich jak pamięć masowa, odtwarzacz multimedialny, serwer wydruku lub PC.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ