Usługi HP – wydajność operacyjna centrów danych

0

Z myślą o małych i średnich centrach danych HP wprowadził usługi, które pomogą zmaksymalizować zwrot z inwestycji i szybko wprowadzać zmiany bez zatrudniania dodatkowego personelu. Upraszczają one zarządzanie środowiskami heterogenicznymi, zapewniając wykorzystanie innowacyjnych modeli dostarczania usług, takich jak wirtualizacja i cloud computing.

– Zespoły w centrach danych mają do czynienia z coraz większymi i bardziej złożonymi środowiskami, zwłaszcza kiedy wdrażają wirtualizację z wykorzystaniem różnych platform i systemów operacyjnych – powiedział Ron Silliman, starszy analityk w firmie Gartner, Inc. – Problemy te nasilają się w firmach z małymi i średnimi centrami danych, które dysponują ograniczonym budżetem i personelem.

Potrzeba stałej dostępności współdzielonych i zwirtualizowanych zasobów technologicznych oznacza nacisk na szybkość, efektywność i całodobową dyspozycyjność. Pomoc w rozwiązaniu tych problemów zapewnią usługi:

  • HP Multivendor Support Services (MVSS) – zwiększenie poziomu usług i ograniczenie złożoności zarządzania heterogenicznymi środowiskami technologicznymi.
  • HP Insight Remote Support – ograniczenie przestojów i minimalizacja ryzyka poprzez całodobowe zdalne monitorowanie, diagnostykę i zapobieganie problemom. Oprócz swoich serwerów i pamięci masowych HP wspiera wybrane serwery IBM i Dell, system Sun Solaris na serwerach HP ProLiant oraz sieci telefoniczne IP firmy Cisco.
  • HP Active Chat – możliwość porozmawiania w czasie rzeczywistym z konsultantem za pośrednictwem strony internetowej.
  • HP Data Center Training Symposium – zwiększenie wydajności personelu za pomocą indywidualnie opracowanego planu szkoleniowego.

Usługi analizowania środowisk informatycznych, zaprojektowane dla centrów danych o powierzchni nie większej niż 500 m2, zapewniają zwiększenie mocy obliczeniowej przy jednoczesnym ograniczeniu kosztów energii.

  • Basic Capacity Analysis for Smaller Footprints Assessment – dostarczanie ilościowych informacji o potencjale obliczeniowym i dostępności zasobów (efektywniejsza alokacja).
  • Infrastructure Condition and Capacity Analysis for Smaller Footprints Assessment – identyfikacja zagrożeń i potrzeb związanych z mocą obliczeniową.
  • Energy Efficiency Analysis for Smaller Footprints Assessment – zmniejszenie zużycia energii w celu obniżenia kosztów oraz ograniczenia wpływu infrastruktury IT na środowisko naturalne.

Usługi te są świadczone bezpośrednio przez HP oraz przez sieć resellerów.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ