UPS-y na… problemy z zimą

0

Zastosowanie zasilaczy awaryjnych od kilku lat zaczyna wykraczać poza ochronę komputerów i serwerów. Wykorzystują je m.in. właściciele akwariów do podtrzymania pracy sprzętu natleniającego czy filtrów w razie awarii prądu, a także posiadacze systemów alarmowych oraz automatycznych bram wjazdowych.

To również rozwiązanie na problemy z prądem, z którymi wiele osób boryka się z powodu ataku zimy. W dodatku te problemy nie znikną po odwilży. Jak wskazuje raport Najwyższej Izby Kontroli, stale pogarsza się stan techniczny polskiej infrastruktury energetycznej. NIK ostrzega, że awarie linii zasilających będą się nasilać niezależnie od pory roku.

Tymczasem zasilacze awaryjne firmy EVER serii Specline współpracują z elektrycznymi piecami centralnego ogrzewania. Charakteryzują się mocą 200 W pracy ciągłej i 400 W pracy chwilowej. Czas pracy UPS-ów można wydłużyć, dokładając dodatkowe moduły bateryjne. Alternatywnym rozwiązaniem jest zastosowanie akumulatora samochodowego, z którym UPS-y również współpracują.

Rola zasilaczy awaryjnych będzie coraz większa ze względu na rosnącą liczbę urządzeń elektrycznych w gospodarstwach domowych. UPS-y mogą być stosowane do podtrzymywania pracy nie tylko pieców CO, ale także pomp wodnych, kominków z płaszczem wodnym, lodówek, lamp czy paneli słonecznych.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ