UPS nowej generacji Ellipse ECO umożliwia znaczne oszczędności energii

0

Eaton Corporation wprowadził na rynek nową wersję Eaton Ellipse ECO. Ulepszony o funkcję EcoControl zasilacz UPS Ellipse zapewnia oszczędność energii nawet do 25 procent w porównaniu z poprzednią generacją produktów. Funkcja EcoControl umożliwia automatyczne wyłączenie urządzeń peryferyjnych, gdy główne urządzenie podłączone do zasilacza jest wyłączone.

Ellipse ECO zapewnia ochronę zasilania zarówno domowym jak i biurowym urządzeniom elektronicznym. Zabezpiecza między innymi: komputery PC, stacje robocze, wyposażenie komunikacyjne czy terminale kasowe. Tak jak jego poprzednik, Ellipse ECO posiada topologię off-line i chroni urządzenia przed podstawowymi zakłóceniami zasilania, takimi jak awaria zasilania, spadki napięcia oraz przepięcia.

Do 25% oszczędności energii umożliwia realne oszczędności na coraz droższej energii elektrycznej. Funkcja EcoControl, dostępna dla zasilaczy UPS z komunikacją USB, jest aktywowana i konfigurowana przy użyciu dołączonego oprogramowania do zarządzania zasilaniem. UPS jest wyposażony w jedno główne gniazdo dla komputera PC oraz jedno lub dwa gniazda EcoControl dla mniej istotnych urządzeń peryferyjnych.

Ellipse ECO posiada wyjątkowo płaską konstrukcję i szeroki zakres opcji montażowych, włącznie z pionową pozycją obudowy do montażu pod biurkiem, poziomą służącą, jako podstawa pod monitor, a także z możliwością montażu w stojaku lub na ścianie przy użyciu opcjonalnego zestawu montażowego.

Dostępnych jest pięć mocy znamionowych: 500, 650, 800, 1200 and 1600 VA. Modele 500, 650 i 800 posiadają cztery gniazda – trzy z ochroną przeciwprzepięciową i podtrzymaniem bateryjnym, oraz jedno z ochroną przeciwprzepięciową; modele 1200 i 1600 oferują cztery gniazda zarówno z ochroną przeciwprzepięciową jak i podtrzymaniem bateryjnym, oraz cztery z ochroną przeciwprzepięciową. Zasilacze UPS są dostępne z gniazdami o standardzie Francuskim (FR), Schuko (DIN) lub IEC.

Ellipse ECO jest kompatybilny ze wszystkimi systemami operacyjnymi komputerów osobistych, włącznie z Windows, Linux oraz Mac OS X. Najnowsze wersje oprogramowania zarządzającego mogą być pobierane ze strony internetowej Eaton. W przypadku uszkodzeń związanych z wahaniami zasilania elektrycznego, UPS oferuje także gwarancję nieograniczoną dla podłączonych urządzeń.

Eaton Ellipse ECO będzie dostępny w sprzedaży w czerwcu 2011 i zastąpi Ellipse ASR.

Autor: Jacek Wownysz

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ