Think GAIA: ekologiczne projektory Sanyo

0

Firma Sanyo Fisher Sales (Europe) przedstawiła dwa nowe projektory LCD przeznaczone do użytku w szkołach, na uczelniach i w ośrodkach szkoleniowych. Ważące jedynie po 2,5 kilograma, ciche (29 dB w trybie Eco) modele PLC-XW200 i PLC-XW250 wyposażono w liczne zabezpieczenia, dzięki czemu mogą pełnić funkcję urządzeń przenośnych, używanych w szkolnych klasach i salach wykładowych.

Oba urządzenia wyświetlają obraz w podstawowej rozdzielczości XGA w proporcjach 4:3 (1024×768), o kontraście 500:1 oraz jasności 2200 ANSI lumenów dla PLC-XW200 i 2600 ANSI lumenów dla PLC-XW250. W obu projektorach zastosowano opracowane przez Sanyo funkcje „Tablica zielona” i „Tablica kolorowa” kompensujące kolor powierzchni, na której prowadzona jest projekcja.

W nowych modelach projektorów urzeczywistniono przyjęte przez firmę Sanyo hasło „Think GAIA” (w wolnym tłumaczeniu: „pomyśl o naszej planecie”). Oba modele w trybie gotowości zużywają zaledwie 0,7 W, co oznacza około 80-procentową oszczędność energii w porównaniu z modelem wcześniejszym i zapewnia im zgodność z przyjętą przez Unię Europejską nową wytyczną, dotyczącą uwzględniania aspektów środowiskowych w projektowaniu urządzeń elektrycznych. Fabrycznie pakowane są w opakowania jednostkowe w całości podlegające recyklingowi.

Wbudowany moduł sieciowy LAN umożliwia zdalny monitoring i zarządzanie wieloma parametrami pracy urządzeń, takimi jak czas pracy lampy, temperatura wewnątrz projektora i przerwy w dostępności sygnału wejściowego. Modele PLC-XW200 i PLC-XW250 mogą też samodzielnie informować o swoim stanie, wysyłając przez e-mail raporty o ewentualnych zakłóceniach pracy bezpośrednio na wyznaczony adres administratora.

W Polsce produkty dostępne będą w lipcu 2009 r. w ofercie dystrybutora projektorów Sanyo – Vidis sp. z o.o.

Źródło: www.sanyo-polska.pl

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ