Telefony GreenHeart od Sony Ericsson

0

Sony Ericsson przedstawił dwa nowe produkty z linii GreenHeart – telefon C901 GreenHeart oraz Naite.

C901 GreenHeart będzie zawierał elektroniczny, zainstalowany w telefonie podręcznik użytkownika, który zastąpi tradycyjną wersję papierową, generując oszczędność ponad 90% papieru. Telefon C901 GreenHeart zbudowany jest z plastiku pochodzącego w 50% z recyklingu i zawiera zoptymalizowany czujnik światła w wyświetlaczu, który zużywa mniej energii. Telefon pomalowany jest farbą wodną, która ogranicza ekspozycję ludzi na lotne związki organiczne i może być przewożona jako surowiec, a następnie mieszana z lokalną wodą w zakładzie produkcyjnym, co znacząco redukuje emisję CO2 związaną z transportem.

Telefon Naite również wyposażony jest w innowacje zaprezentowane w telefonie C901 GreenHeart oraz w energooszczędną ładowarkę.

Do obu modeli telefonów dołączony będzie dodatkowo zestaw słuchawkowy MH300, wyprodukowany w 100% z plastiku pochodzącego z recyklingu w 4 z 5 swoich twardych części plastikowych. Dzięki tym innowacjom całkowity ślad CO2 pozostawiany przez telefony C901 GreenHeart oraz Naite w ich „życiowym cyklu” zostanie zredukowany o 15%.

– Dziś ogłaszamy kolejny krok w naszej strategii ochrony środowiska naturalnego – w postaci linii GreenHeart – powiedział Dick Komiyama, prezes Sony Ericsson. – Wprowadzamy na rynek dwa innowacyjne produkty, a jednocześnie zobowiązujemy się do stosowania „zielonych” innowacji w latach 2010 i 2011, co pozwoli nam rozwinąć działalność bardziej przyjazną środowisku naturalnemu.

W ostatnim raporcie „The Guide to Greener Electronics”, opublikowanym 31 marca 2009 r. przez Greenpeace International, Sony Ericsson zajmuje trzecie miejsce z liczbą punktów 5,7. Rok wcześniej firma była liderem klasyfikacji z wynikiem 5,1 pkt.

Źródło: Sony Ericsson

Wojciech Urbanek

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ