Telefonia mobilna w sukurs ekologii

0

Mobilna technologia może pomóc obniżyć koszty zużycia energii w Europie nawet o 43 miliardy euro. To jedna z najważniejszych konkluzji raportu opracowanego przez Vodafone we współpracy z Accenture.

Nie mniej ciekawe są inne dane zamieszczone w opracowaniu. Dalszy rozwój telefonii komórkowej mógłby znacznie ograniczyć emisję dwutlenku węgla. Według autorów raportu istnieje szansa, że do końca 2020 r. emisja CO2 zmaleje o 113 milionów ton. To około 18% rocznej emisji dwutlenku węgla do atmosfery w Wielkiej Brytanii oraz około 2,4% przewidywanej emisji CO2 w krajach Unii Europejskiej do końca 2020 r. Osiągnięcie takich wyników jest możliwe, ale pod warunkiem ścisłej współpracy biznesu, przemysłu i organizacji rządowych.

Raport zatytułowany „Carbon Connections: quantifying mobile’s role in tackling climate change” wykazuje, że mobilna technologia zawiera wystarczający potencjał, aby odgrywać pierwszoplanową rolę w redukcji gazów cieplarnianych w przemyśle. Autorzy raportu zaprezentowali 13 sposobów, które mogą przyczynić się do zmniejszenia emisji węgla w państwach UE. Jednym z nich jest organizowanie wideokonferencji przy wykorzystaniu mobilnych terminali, co wpłynie na zmniejszenie liczby podróży służbowych.

Źródło: www.3g.co.uk

Wojciech Urbanek

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ