Telefon z… kukurydzy

0

Sprint Nextel, operator telefonii mobilnej z USA, wprowadza 16 sierpnia do oferty nowy telefon Samsunga. Aparat wyróżnia się specyficzną obudową – niemal w połowie wykonaną z materiału bioplastycznego.

Samsung Reclaim to telefon typu slider z klawiaturą Qwerty. Aparat może pracować w sieci 3G, wyposażony jest w odbiornik GPS, a także rozszerzalną pamięć. Użytkownik za pomocą jednego przycisku uzyskuje szybki dostęp do portali społecznościowych, takich jak Facebook, MySpace, Twitter i YouTube.

Telefon powinien zainteresować nie tylko internautów, ale również osoby dbające o ochronę środowiska. Samsung Reclaim obdarzono kilkoma cechami kwalifikującymi go do grupy „zielonych telefonów”. Obudowa aparatu jest w 40% wykonana z bioplastiku opracowanego na bazie kukurydzy. Ponadto telefon wyprodukowano z materiałów, które nie zawierają polichlorku winylu ani ftalanów. Natomiast energooszczędna ładowarka spełnia wymogi Energy Star. Warto także odnotować, że 2 dolary pochodzące ze sprzedaży każdego telefonu zasilą fundusz programu ekologicznego The Nature Conservancy: Adopt an Acre. Klienci podpisujący dwuletnią umowę ze Sprint Nextel zapłacą za telefon 49,99 USD.

Na razie „zielone telefony” pozostają w głębokiej niszy. Trudno też określić, kiedy klienci zaczną zgłaszać większy popyt na tego typu urządzenia. Firma Sony Ericsson przygotowała raport dotyczący wpływu ekologicznych telefonów na środowisko. Według obliczeń specjalistów z SE „zielone telefony” mogą przyczynić się do ograniczenia emisji dwutlenku węgla do atmosfery o 20% w ciągu najbliższych pięciu lat.

Źródło: www.tmcnet.com

Wojciech Urbanek

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ