TalkingPlug – alternatywa dla inteligentnych liczników

0

Firma Zerofootprint rozpoczęła testy nowego produktu TalkingPlug. Zdaniem twórców rozwiązanie może być interesującą alternatywą dla smart meters. Firma zamierza połączyć wszystkie urządzenia w sieć, gromadzić dane dotyczące zużycia energii oraz poddawać je analizie. Następnie zestawienia zostaną przekazane w celach porównawczych wszystkim użytkownikom TalkingPlug.

Sama idea opracowania rozwiązań konkurencyjnych dla smart meters nie jest niczym nowym. Na rynku zadebiutowało już kilka urządzeń umożliwiających monitorowanie zużycia energii, np. Ted500 czy AlertMe. Niemniej firma Zerofootprint poszła krok dalej. W TalkingPlug połączono cechy wymienionych produktów oraz Kill-a-Watt – hybrydy gniazdka elektrycznego z licznikiem.

TalkingPlug jest montowany w górnej części gniazdka elektrycznego. Zawiera chip RFID, mikroprocesor, może pracować w sieci bezprzewodowej. Urządzenie nie tylko dostarcza szczegółowe dane dotyczące zużycia energii, ale i zapewnia użytkownikom możliwość wyłączenia oraz włączenia urządzenia podłączonego do gniazdka o określonej porze dnia. Na przykład można ustawić początek pracy laptopa na godzinę 7:00 i wyłączyć go w południe.

Cena urządzenia ma oscylować wokół 50 USD. Niemniej Zerofootprint obiecuje, że wraz z upowszechnieniem się produktu i rozpoczęciem masowej sprzedaży jego cena prawdopodobnie spadnie.

Źródło: http://news.cnet.com

Wojciech Urbanek

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ