Sustainability Star dla Atos Origin

0

Komitet Organizacyjny Zimowych Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich Vancouver 2010 (VANOC) przyznał Atos Origin wyróżnienie Sustainability Star za innowacje proekologiczne i zaangażowanie na rzecz olimpiady przyjaznej dla środowiska.

– Program Sustainability Star ma na celu wyróżnianie partnerów, którzy tworzą projekty dające wymierne korzyści społeczne, ekonomiczne i ekologiczne na igrzyskach olimpijskich lub w regionie, który jest ich gospodarzem – powiedziała Ann Duffy, dyrektor VANOC ds. zrównoważonego rozwoju.

Firma Atos Origin opracowała rozwiązania techniczne i podjęła określone działania, dzięki którym komitet VANOC mógł zmniejszyć negatywny wpływ na środowisko dzięki zmniejszeniu zużycia energii, ograniczeniu emisji CO2 i zapewnieniu dostępu do informacji przez portale internetowe.

Działania Atos Origin obejmują:

  • wdrożenie infrastruktury przyjaznej dla środowiska w oparciu o wirtualizację – bardziej wydajna infrastruktura IT zapewnia zmniejszenie zużycia energii elektrycznej w pewnych przypadkach nawet o 30%
  • pierwszą w historii platformę internetową dla wolontariuszy – przetworzenie ponad 50 tys. zgłoszeń ze 100 krajów przyczyniło się do zmniejszenia zużycia papieru i ograniczenia emisji gazów cieplarnianych
  • internetowy system akredytacji – znaczne zmniejszenie zużycia papieru podczas olimpiady zimowej Vancouver 2010

Firma Atos Origin zyskała także uznanie za system informacyjny dla komentatorów (Commentator Information System), zapewniający bezpośredni dostęp do aktualnych wyników poszczególnych konkurencji, oraz za zdalny system INFO, który umożliwia dziennikarzom dostęp do intranetu Rodziny Olimpijskiej z informacjami o wydarzeniach, terminarzami, życiorysami zawodników, wynikami i prognozami pogody.

Kontrakt zawarty przez Atos Origin z Międzynarodowym Komitetem Olimpijskim obejmuje kolejne igrzyska olimpijskie począwszy od olimpiady w Salt Lake City w 2002 r. przez igrzyska w Atenach (2004 r.), Turynie (2006 r.) i Pekinie (2008 r.) po olimpiady w Vancouver w 2010 r. i Londynie w 2012 r. W 2009 r. kontrakt został przedłużony na igrzyska w Soczi w 2014 r. i Rio de Janeiro w 2016 r.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ