Stacja robocza HP xw9400 – stopien Gold w testach EPEAT

0

Dzięki mocy obliczeniowej nowych 6-rdzeniowych procesorów AMD Opteron serii 2400 stacje robocze HP xw9400 oferują wyższą produktywność, zwłaszcza w aplikacjach wielowątkowych oraz wymagających środowiskach wielozadaniowych. Nadają się do zaawansowanych zastosowań, takich jak projektowanie, grafika trójwymiarowa, prace związane z wydobyciem ropy naftowej i gazu oraz badania naukowe.

HP xw9400 umożliwia zainstalowanie jednego lub dwóch 6-rdzeniowych procesorów AMD Opteron (łącznie do 12 rdzeni), z których każdy oferuje nawet 34-procentowy wzrost wskaźnika wydajności w przeliczeniu na wat w porównaniu 4-rdzeniowymi procesorami poprzedniej generacji.

Technologia AMD HyperTransport 3.0 (HT3) zwiększa szybkość magistrali z 2 gigatransferów na sekundę (GT/s) do maksymalnie 4,8 GT/s, co znacznie poprawia wydajność całego systemu. Akcelerator grafiki ATI FirePro V7750 3-D zapewnia optymalne połączenie mocy obliczeniowej i zaawansowanych funkcji graficznych.

Stacja robocza HP xw9400 otrzymała w testach EPEAT (Electronic Products Environmental Assessment Tool) najwyższy stopień Gold. Wszystkie stacje robocze są w ponad 90% przystosowane do potrzeb recyklingu, a ich obudowy nie wymagają używania narzędzi, co ułatwia przeprowadzenie ręcznych modyfikacji. Stacja robocza HP xw9400 jest wyposażona w zasilacz 80 PLUS, który ma znacznie wyższą sprawność energetyczną niż zasilacz standardowy, dzięki czemu zmniejsza się zarówno zużycie energii, jak i emisja ciepła do otoczenia.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ