SiteStar – nowy system chłodzenia

0

Nokia Siemens Networks poszerzyła rodzinę energooszczędnych produktów Smart Site o rozwiązanie SiteStar. To element chłodzący, zapewniający trzykrotne wydłużenie czasu pracy baterii, a także zredukowanie o 95% zużycia energii potrzebnej do chłodzenia baterii usytuowanych w stacjach bazowych.

Nokia Siemens Networks rozpocznie sprzedaż SiteStar w III kwartale bieżącego roku. Rozwiązanie powinno zainteresować operatorów telekomunikacyjnych oferujących usługi w ekstremalnych strefach klimatycznych, zwłaszcza na rynkach rozwijających się, gdzie występują problemy z zasilaniem energetycznym.

SiteStar może być alternatywą dla drogich osłon, a także energochłonnych systemów klimatyzacji, często stosowanych wyłącznie w celu chłodzenia baterii. Cykl życia baterii jest odwrotnie proporcjonalny do temperatury otoczenia – jeśli wzrasta ona o 10°C powyżej temperatury optymalnej (czyli 20°C), czas pracy baterii ulega skróceniu nawet o 50%. To duża niedogodność dla operatorów, którzy muszą podejmować kapitałochłonne działania, zmierzając do utrzymania odpowiedniej temperatury baterii lub ich wymiany w regularnych interwałach.

SiteStar został tak zaprojektowany, aby mógł zapewnić dużą odporność na zewnętrzne promieniowanie cieplne. Dzięki zastosowaniu rozwiązania można utrzymać stałą, optymalną temperaturę zarówno w gorących, jak i zimnych strefach klimatycznych, a także trzykrotnie wydłużyć czas pracy baterii w temperaturze 35°C (w porównaniu z szafami chłodzonymi wentylatorami). SiteStar redukuje również poziom konsumpcji energii elektrycznej o 95% w stosunku do tradycyjnych systemów klimatyzacji. Najnowszy produkt Nokia Siemens Networks może pracować w temperaturach od -40°C do +50°C.

Źródło: www.nokiasiemensnetworks.com/smartsite

Wojciech Urbanek

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ