Serwery PowerEdge dla data center

0

Centra danych w regionie EMEA nieustannie się rozrastają, rośnie też ilość zużywanej przez nie energii. Według prognoz firmy badawczej Gartner ilość energii wymagana przez centra danych będzie się co pięć lat dwukrotnie zwiększała.

Serwery kasetowe PowerEdge firmy Dell pomagają obniżyć koszty energii w centrach danych, zredukować ilość miejsca potrzebnego w szafach serwerowych, zwiększając jednocześnie niezawodność, skalowalność oraz wydajność w porównaniu do poprzednich rozwiązań, co pozwala efektywnie uruchamiać aplikacje i bazy danych wymagające większej mocy obliczeniowej.

– Serwery kasetowe weszły do głównego nurtu rynku, oferując klientom dużą wydajność w stosunku do pobieranej energii, funkcjonalność i elastyczność, a także scentralizowane zarządzanie – mówi Hugh Jenkins, Product Business Manager w firmie Dell. – Ich wykorzystanie jest także spowodowane coraz większym stosowaniem wirtualizacji, wykorzystującej skonsolidowane środowisko serwerów kasetowych i zapewniającej znaczne zmniejszenie kosztów energii i chłodzenia, a także oszczędność zasobów potrzebnych do zarządzania centrum danych. Obecnie firmy dążą do wykorzystania na serwerach kasetowych aplikacji zwirtualizowanych i zorientowanych na bazy danych – to trend, który będzie się rozwijał.

2 kwietnia 2009 r. Dell zaprezentował pięć nowych serwerów PowerEdge bazujących na nowym procesorze Intel Xeon 5500 Nehalem. Są to modele kasetowe M610 oraz M710 (przeznaczone do obudowy M1000e), modele R710 i R610 typu rack oraz T610 w obudowie tower.

Efektywność energetyczna i kontrola wytwarzanego ciepła
Serwery PowerEdge 11. generacji z technologią Dell Energy Smart (system inteligentnego zarządzania poborem energii w ciągu całego cyklu życia produktu) pobierają mniej energii, zapewniając jednocześnie wzrost wydajności. Usprawnienia dotyczą m.in. zasilaczy dostosowanych do wymagań systemu, odpowiedniego ułożenia elementów wewnętrznych czy komponentów zgodnych z normami Energy Star.

Jak zapewnia producent, dzięki architekturze Intel Nehalem, wbudowanym hypervisorom oraz możliwości zainstalowania do 125% więcej pamięci operacyjnej serwery PowerEdge 11. generacji oferują lepszą ogólną wydajność systemu (do 50%) oraz większą liczbę maszyn wirtualnych na serwer w porównaniu z poprzednimi rozwiązaniami.

– Kiedy przetestowaliśmy serwery kasetowe Dell PowerEdge M710 z procesorami Intel Xeon E5530, stwierdziliśmy lepszą wydajność energetyczną, co najmniej o 25% – powiedział Helge Meinhard, zarządzający serwerami i przechowywaniem danych w CERN Central IT. – Dodatkowo włączyliśmy funkcję wielowątkowej pracy procesorów i zaobserwowaliśmy kolejny wzrost wydajności.

Serwery zaprojektowane zostały wg jednakowych standardów konstrukcyjnych, co ułatwia ich rozlokowanie i zapewnia mniejsze koszty zarządzania. Zostały też wyróżnione wieloma nagrodami za wzornictwo, charakteryzujące się m.in. ulepszoną obudową, wnękami na dyski, systemem okablowania i zatrzasków. Zarządzanie serwerami odbywa się za pomocą panelu LCD lub przez konsolę KVM.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ