Serwery Fujitsu z certyfikatem Energy Star 1.0

0

Firma Fujitsu od 1994 r. aktywnie uczestniczy w programie Energy Star. Obecnie osiągnęła zgodność z surowymi wymaganiami normy Energy Star 1.0 w swoich serwerach zarówno stelażowych, jak i wieżowych. W pierwszym etapie certyfikat Energy Star 1.0 będzie wydany dla czterech konfiguracji serwerów PRIMERGY.

Etykieta Energy Star umożliwia klientom rozpoznanie systemów o wysokiej sprawności energetycznej. Rozszerzeniu programu Energy Star na serwery x86 towarzyszyło wprowadzenie rygorystycznych wymagań dotyczących zarządzania zasilaniem. W konsekwencji serwery opatrzone etykietą Energy Star są średnio o 30% bardziej energooszczędnie niż standardowe, przyczyniając się do zmniejszenia emisji związków węgla.

Aktualna specyfikacja z 15 maja 2009 r. obejmuje serwery x86 z maksymalnie 4 gniazdami procesorowymi, druga faza specyfikacji pojawi się 15 października 2010 r.

Pierwsze cztery modele PRIMERGY z certyfikatem Energy Star 1.0 to konfiguracje wieżowe TX200 S5 i TX300 S5 przeznaczone dla małych i średnich firm oraz konfiguracje stelażowe RX200 S5 i RX300 S5.

Wyposażone są w technologię cool-safe zapewniającą zoptymalizowane pobieranie powietrza i chłodzenie systemu, a także w zasilacze o wysokiej sprawności energetycznej. Inteligentne funkcje zarządzania zasilaniem mierzą, kontrolują i ograniczają zużycie energii.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ