Seecode Wheel – dla bezpieczeństwa kierowców

0

Hama Polska oferuje Seecode Wheel – bezprzewodowy system głośnomówiący do mocowania na kierownicy samochodowej. System komunikuje się z telefonem prowadzącego auto za pomocą technologii Bluetooth v2.0. Konfiguracja urządzenia jest intuicyjna, w trybie plug & play.

Rośnie popularność samochodowych zestawów głośnomówiących ze względu na bezpieczeństwo jazdy oraz zdrowie kierowców. Wystarczy dwukrotne zwiększenie odległości anteny telefonicznej od głowy, aby czterokrotnie zmniejszyć ilość niekorzystnej energii absorbowanej przez ciało.

Naukowcy z Environmental Working Group ostrzegają, że pole elektromagnetyczne emitowane przez telefony może mieć negatywny wpływ na ludzki organizm. Zgodnie z wynikami prowadzonych ostatnio badań w grupie osób korzystających z telefonów komórkowych co najmniej 10 lat istnieje podwyższone ryzyko wystąpienia nowotworu mózgu oraz gruczołów ślinowych.

Według specjalistów używanie zestawów głośnomówiących może przynieść najwięcej korzyści szczególnie podczas telefonowania w samochodzie. Karoseria samochodu tłumi fale emitowane przez telefon, moc nadawania sygnału zostaje więc znacznie zwiększona. Najlepszym rozwiązaniem w takim przypadku wydają się bezprzewodowe zestawy korzystające z technologii Bluetooth.

Obsługa systemu Seecode Wheel odbywa się za pomocą kciuków, podczas gdy obie dłonie trzymają kierownicę. W ten sposób prowadzący auto może kontrolować zachowanie pojazdu w czasie najdłuższych nawet rozmów telefonicznych. System Seecode Wheel jest szczególnie polecany w sezonie jesienno-zimowym, kiedy drogi stają się śliskie i trudne warunki jazdy wymagają od kierowców wyjątkowej uwagi.

Z systemu Seecode Wheel korzysta się bezpiecznie i wygodnie, m.in. dzięki wyświetlaczowi LED, który pokazuje numer i nazwę osoby próbujące połączyć się z kierowcą. Czuły mikrofon położony jest w najlepszej możliwej pozycji do odbierania fal głosowych. Z kolei dwa dobrej jakości głośniki wysokiej mocy spełniają swoją rolę także w hałaśliwym otoczeniu. Technologia DSP (Digital Signal Processing) usuwa zakłócenia z sygnału, poprawia jakość dźwięku i zapewnia stały, bezpieczny poziom głośności.

Urządzenie korzysta z wymiennego akumulatora, który na czas ładowania można zastąpić drugim, gotowym do pracy. Seecode Wheel można także ładować za pomocą łącza mini USB (m.in. z notebooka) lub kabla ładowania (12 V) przez gniazdo zapalniczki samochodowej. Czas rozmów pomiędzy ładowaniami wynosi około 11 h (stan czuwania: 200 h).

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ