Ricoh Global Eco Action w ramach Światowego Dnia Ochrony Środowiska

0

Światowy Dzień Ochrony Środowiska Naturalnego ustanowiony przez ONZ na Konferencji Sztokholmskiej w 1972 r. obchodzony jest 5 czerwca każdego roku. Ricoh Europe PLC, firma specjalizująca się w produkcji cyfrowych urządzeń dla biur i druku, po raz czwarty włącza się w tę akcję z własną inicjatywą.

Pracownicy firmy Ricoh na całym świecie biorą wspólnie udział w akcjach oszczędzania energii pod nazwą Global Eco Action. Działania te są zgodne z polityką środowiskową Ricoh, mającą na celu zmniejszenie przez firmę emisji CO2 o 88% do roku 2050.

W 2008 r. 43 000 pracowników Ricoh w 65 oddziałach firmy z 31 krajów wzięło udział w akcji oszczędzania energii, przyczyniając się do redukcji emisji CO2 o 14 ton. W ramach akcji na całym świecie wyłączono podświetlenie billboardów i reklam Ricoh na 24 godziny. W Europie wykorzystano działania zespołów tzw. eko-wojowników, którzy podpowiadali pracownikom firmy, jak oszczędzać energię w budynkach, jak utrzymywać odpowiednie ciśnienie w oponach w celu zmniejszenia zużycia paliwa, promowali współdzielenie samochodów, jazdę na rowerach i korzystanie ze środków transportu miejskiego.

W 2009 r. Ricoh Global Eco Action polega na wyłączeniu świateł i zasilania urządzeń elektrycznych w biurach i domach, dotarciu do pracy pieszo lub środkami transportu miejskiego. Pracownicy biur Ricoh Europe w Londynie poświęcają czas pracy na rzecz projektów społecznych Community Links. Inne działania prowadzone w Europie to m.in. umieszczenie dodatkowych stojaków na rowery na parkingach oraz pokazy energooszczędnych samochodów dla pracowników.

Źródło: www.ricoh.com.pl

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ