Rekordowa liczba certyfikatów Blue Angel

0

Jedenaście laserowych urządzeń wielofunkcyjnych z serii X65x firmy Lexmark zostało nagrodzonych eco-etykietami Blue Angel. Całkowita liczba certyfikatów Blue Angel dla produktów Lexmark wynosi obecnie 39 (www.blauer-engel.de, dane z 4.11.2009 r.) – to według producenta najwięcej w branży poligraficznej.

Blue Angel jest pierwszą na świecie, najstarszą formą certyfikatu ochrony środowiska naturalnego przyznawanego przez niezależne jury pod egidą Niemieckiego Instytutu na Rzecz Zapewnienia Jakości i Certyfikacji (Deutsches Institut für Gütesicherung und Kennzeichnung e.V.). Wprowadzony został w 1978 r. w celu wyróżniania produktów i usług przyjaznych dla środowiska.

Drukarki i urządzenia wielofunkcyjne oznaczone certyfikatem Blue Angel muszą spełnić wiele wymogów, włącznie z limitami emisji substancji chemicznych, poziomu hałasu oraz zużycia energii elektrycznej. W dodatku każde urządzenie musi być objęte przez producenta programem recyklingu i zwrotu, odnoszącym się także do wkładów atramentowych i tonerów.

Lexmark zamierza uwzględniać kryteria Blue Angel przy opracowywaniu nowych produktów, aby zapewnić utrzymanie ekologicznych standardów w przyszłości.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ